Prezydent Radomska spotkał się z merem Wozniesieńska. Online

Prezydent Radomska spotkał się z merem Wozniesieńska. Online Fot. Urząd Miasta

Wozniesieńsk, partnerskie miasto Radomska na Ukrainie, obchodzi dziś 266. rocznicę swojego powstania. Z tego powodu prezydent Radomska spotkał się z przedstawicielami tamtejszych władz samorządowych.

Radomsko i Wozniesieńsk współpracują ze sobą już od ponad 17 lat. W ostatnich latach miejsce miała m.in. obustronna wymiana uczniowska i warsztaty w ramach Letniej Szkoły Filmowej. Dziś prezydent Jarosław Ferenc spotkał się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem.

- Spotkanie było również świetną okazją na zapoznanie się z nowym merem (burmistrzem) Wozniesieńska, 32-letnim Jewgienim Wieliczko (Величко Євгеній Олександрович), który piastuje ten urząd od zeszłorocznych wyborów. Spotkanie przebiegało towarzyskiej, wręcz przyjacielskiej, atmosferze. Panowie zgodnie stwierdzili, że dobrą współpracę obu miast partnerskich - Radomska i Wozniesieńska - należy kontunuować z równym jak do tej pory entuzjazmem i że nie mogą się już doczekać spotkania bez pośrednictwa zdobyczy technologicznych - czytamy na stronie miasta.

Więcej o:
ukraina współpraca miasto partnerskie wozniesieńsk współpraca międzynarodowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE