Prezydent Radomska otrzymał odznaczenie

Prezydent Radomska otrzymał odznaczenie Fot. UM Radomsko

Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc został odznaczony przez stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.” za zasługi w upamiętnianiu polskich, przedwojennych funkcjonariuszy policyjnych. Odznaczenie wręczył prezes stowarzyszenia Jarosław Olbrychowski.

Statutową działalnością stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy o funkcjonariuszach policji państwowej i służb mundurowych okresu II Rzeczypospolitej oraz ofiar jakie ponieśli w czasie represji trwających przez okres II Wojny Światowej i w latach powojennych.

Miasto zostało odznaczone za całokształt związanych z tym tematem działalności, m.in. za nadanie nazwy Braci Olbrychowskich jednej z radomszczańskich ulic, uchwalone 20 września 2019 r. na X Sesji Rady Miejskiej w Radomsku. Podobnym pomnikiem pamięci jest rondo im. Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które znajduje się u zbiegu ulic Bugaj, Tysiąclecia i Przedborskiej. Znaczny odsetek ofiar katyńskich stanowili właśnie funkcjonariusze przedwojennej policji.

Prócz odznaczenia prezydent otrzymał również pamiątkową płytkę ceramiczną z wizerunkiem patrona Łódzkiego Garnizonu Policji płk Janusza Zygmunta Jagryma-Maleszewskiego.

Więcej o:
radomsko prezydent jarosław ferenc odznaczenie stowarzyszenie rodzina policyjna 1939
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE