Prezydent Radomska Jarosław Ferenc podsumował dwa lata kadencji

Prezydent Radomska Jarosław Ferenc podsumował dwa lata kadencji

We wtorek, 24 listopada, prezydent Radomska podczas zdalnej konferencji prasowej postanowił podsumować to co udało się zrobić dla miasta w ciągu dwóch lat jego drugiej kadencji jako prezydenta miasta.

Prezydent omówił swoje działania i starania urzędu miasta w kilku dziedzinach: inwestycji, wypoczynku i relaksu, biznesu, ekologii, kształtowania wizerunku miasta, pozyskiwania środków zewnętrznych oraz walką z Covid-19.

Podczas konferencji prasowej Jarosław Ferenc podkreślił, że rok 2019 był rekordowy jeśli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych dla miasta. Rok 2020 mimo pandemii nie był zły. Wydatki w 2019 roku na inwestycje to ponad 60 mln zł. W tym roku to już ponad 40 mln zł.

- W ciągu ostatnich dwóch lat w Radomsku inwestycje mocno przyspieszyły. Najważniejsze z nich można podzielić na kilka działów, największą jest budowa nowego basenu. Ale także termomodernizacja przedszkola i budynku urzędu miasta, remont sali obrad urzędu miasta. Miasto w ciągu ostatnich dwóch lat wzbogaciło się o nowy tabor autobusowy. Nie obyło się bez gruntownych remontów dróg. Przebudowane zostały też ulice parki i skwery – mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Jako przykład inwestycji prezydent podał m.in. długo wyczekiwany remont ulicy Stara Droga, Dobrej. Przebudowę ulicy Reymonta, dokończenie rewaloryzacji parku Świętojańskiego. Wiele ulic zyskało nową nakładkę, także dzięki temu, że wykonywane były w nich prace związane z układaniem kanalizacji.

Prezydent podkreślił także, jak ważna jest dla niego współpraca z przedsiębiorcami i wspieranie młodych biznesmenów.

- Bardzo dobrze rozwija się Starter Radomsko, obecnie działa tu pięć młodych firm, odbyło się około 50 różnych szkoleń – wymienia prezydent.

Czego w ciągu tych dwóch lat nie udało się zrobić a co zaplanowane było? Jarosław Ferenc odpowiada, że budowa boiska przy PSP nr 6. Miasto liczyło na wsparcie z zewnątrz, jednak udało się dostać tylko na listę rezerwowych, ze względu na małą pulę finansową jaka została przekazana na takie cele.

- To jedyna z rzeczy jakie zakładałem w swoim programie wyborczym i jeszcze nie udało się jej wykonać, jednak na przyszły rok inwestycja ta została wpisana do budżetu i wykonamy ją z własnych pieniędzy, ale może się okazać, że jednak jakieś wsparcie także uda się uzyskać – skomentował prezydent.

Ze względu na pandemię Covid-19 i różne ulgi dla przedsiębiorców z tym związane, do budżetu Radomska w 2020 roku wpłynęło mniej pieniędzy, ok. 5 mln zł, które do miasta nie wpłynęły można by przekazać na inne inwestycje.

Więcej o:
jarosław ferenc prezydent dwa lata dwa lata kadencji podsumowanie jarosław ferenc radomsko ferenc radomsko dwa lata
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE