Prezydent jest odpowiedzialny za tę fuszerkę. Konferencja radnych opozycyjnych przy basenie „Aquara” w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

Radni z klubu Koalicji Obywatelskiej w czwartek, 8 lipca zwołali konferencję prasową. Temat? Opóźnienia w oddaniu do użytku nowego miejskiego basenu w Radomsku. Temperatury wysokie a dzieci i starsi radomszczanie nie mogą skorzystać z pływalni by szukać tam ochłody.

- Jesteśmy w miejscu, które dziś powinno tętnic życiem. Żar płynie z nieba, a dzieci, które skończyły szkołę nie mają gdzie przebywać i spędzać wolnego czas – od tego zdania konferencję rozpoczął Rafał Dębski radny Rady Miejskiej w Radomsku.

Dlaczego tak jest? Pytali retorycznie organizatorzy konferencji.

– Ani my, ani państwo odpowiedzi na to pytanie nie znamy. Pan prezydent zamknął się w swoim gabinecie i tych ustaleń, jakie robi pomiędzy urzędnikami a wykonawcą na dziś nikt z nas nie zna. Nie wiemy, kiedy ten obiekt zostanie oddany do użytku – mówił Rafał Dębski.

Radny Rafał Dębski podczas konferencji wrócił do historii powstania obiektu nowego basenu. Wtedy radni pytali, czy oferta złożona przez wykonawcę jest ofertą spełniającą wszystkie wymogi i oczekiwania ale również o to, czy wykonawca będzie w stanie udźwignąć ciężar tego trudnego zadania. Wtedy od prezydenta Jarosława Ferenca słyszeli stanowcze TAK.

- Pytanie jest takie, czy wtedy, gdy trwała prezydencka kampania wyborcza nie było to tylko i wyłącznie pokusą do tego, by podpisać tę umowę za wszelką cenę. Ta oferta była dość niska i odbiegająca od innych ofert. Wtedy tez pytaliśmy, czy ta dużo niższa cena nie zaważy na ukończeniu obiektu. W 2020 roku prezydent zapewniał i Radę Miejską i mieszkańców, że budowa idzie zgodnie z planem. Nie docierała do nas żadna zła informacja… a na koniec roku okazało się, że jest szereg niedociągnięć – komentował Rafał Dębski.

Podczas konferencji zwrócono także uwagę, że osobą nadzorującą budowę basenu był wiceprezydent Jacek Belka.

- Jacek Belka nie jest już dziś wiceprezydentem. Dlaczego? On nadzorował tę budowę, jaki jest powód, że radomszczanie nie mogą korzystać z tego obiektu? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Ale z tego miejsca chciałbym powiedzieć, że za tę fuszerkę odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie prezydent Miasta Radomska - mówił radny KO.

Żądamy wyjaśnień - mówił podczas konferencji Rafał Dębski. Jeśli te wyjaśnienia się nie pojawią, Klub Koalicji Obywatelskiej złoży wniosek, by powołać zespół, który skontroluje dotychczasową inwestycję prowadzoną przez prezydenta Radomska.

Radny Łukasz Więcek także zabrał głos podczas konferencji, zawracając uwagę na to, iż prezydent Jarosław Ferenc, według radnego Więcka ma bardzo poważny kłopot z wydawaniem, skutecznym i sprawnym środków, które Rada Miejska przyznaje na inwestycje.

- Ten basen to nie jedyny przykład złego wydawania środków. To taka prezydentura niewykorzystanych szans. Miasto ma środki, podnosi podatki, coraz więcej pieniędzy trafia od przedsiębiorców do budżetu miasta, a mimo tego jakość życia w naszym mieście zmienia się bardzo powoli. Gdzie nie spojrzymy przy inwestycji jest jakiś problem. Prezydent ma problem z doborem kadr, ma problem z tym, by sprawnie to realizować – mówił Łukasz Więcek, radny Rady Miejskiej w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Koalicja Obywatelska konferencja konferencja KO basen Radomsko Nowy Basen Radomsko konferencja Koalicja Obywatelska Aquara Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE