Prezydent Jarosław Ferenc podsumował pierwszy rok swojej kadencji

Prezydent Jarosław Ferenc podsumował pierwszy rok swojej kadencji

Najważniejsze zakładane inwestycje są już realizowane. To między innymi budowa basenu, nowe autobusy, czy remont ulicy Reymonta. Głównym założeniem na kolejne lata to Radomsko jako miasto przyjazne mieszkańcom. Prezydent Jarosław Ferenc we wtorek (19 listopada) na konferencji prasowej podsumował pierwszy rok swojej kadencji.

Jak przyznaje prezydent Jarosław Ferenc rok wyjątkowy pod wieloma względami. Nie tylko zwiększyły się dochody miasta z poziomu 188 milionów złotych w 2108 roku do 200 milionów w roku bieżącym. Ale przede wszystkim realizowane są główne założenia z kampanii prezydenckiej.

- Po pierwsze mówiłem o wspieraniu przedsiębiorczości, cały czas są prace w tym kierunku, mówiłem też o inwestycjach, które powodują że zmienia się miasto i zwiększa komfort mieszkańców. Najważniejszą inwestycją w budżecie w tym roku ale i w przyszłym jest budowa basenu za 33 miliony złotych, ponad jedna trzecia tej inwestycji zostanie sfinansowana z środków zewnętrznych, 7 milionów z Regionalnego Programu Operacyjnego i 3,5 a z Ministerstwa Sportu, umowa została już podpisana. Prace są na tyle zaawansowane że w tym roku uda się obiekt zadaszyć- mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Drugą z ważniejszych inwestycji, którą udało się zrealizować w tym roku to rewitalizacja ulicy Reymonta za 6 milionów złotych. Jak podkreślał prezydent to jednak nie koniec planów co do tej części miasta. Zaplanowana została już budowa parkingu za 1,5 miliona złotych. Według Jarosława Ferenca inwestycja, która spowoduje ożywienie tej części miasta.

Nie zabrakło również inwestycji dotyczących przebudowy układów drogowych, najważniejsza to na dotycząca ulicy Spacerowej.

- Przebudowa do końca tego miesiąca powinna się zakończyć, jest to inwestycja za ponad 8,5 miliona złotych, ale oprócz tego robimy małe inwestycje, jak nakładka na ulicy Transportowej, na ulicy Krańcowej, Kutrzeba - powiedział Jarosław Ferenc.

Prezydent zaznaczył, że udało się zrealizować nie tylko inwestycje drogowe, ale również te inwestycje, które powodują integrację mieszkańców, wymienił jedną z najważniejszych, czyli rewaloryzację Parku Świętojańskiego za około 5 milionów złotych. Udało się również otworzyć park i plac zabaw na Wymysłówku i skwer przy ulicy Sierakowskiego.

Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta, nowe wiaty przystankowe z tablicami multimedialnymi, nowe autobusy. To tylko niektóre z większych inwestycji zakładanych na 2019 rok, które udało się w pełni zrealizować.

Prezydent na konferencji podkreślał również szereg zadań, zrealizowanych przez miejskie spółki, jak chociażby oddanie nowej kwatery na Jadwinówce, czy oddanie nowego bloku komunalnego przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Jarosław Ferenc mówił też o współpracy z przedsiębiorcami, seniorami oraz młodzieżą. Dla tych grup społecznych miasto również wychodzi z propozycjami. A poprzez swoich przedstawicieli w radach młodzieżowych, czy radzie seniorów, mogą forsować wiele ciekawych pomysłów.

 Na koniec prezydent podziękował swoim najbliższym współpracownikom, za trud włożony w pracę na rzecz miasta.

Więcej o:
rok prezydenta jarosława ferenca jarosław ferenc prezydent jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE