Prezes MPK: U nas nikt nie odbija się od drzwi. Będzie korekta linii „1”

Prezes MPK: U nas nikt nie odbija się od drzwi. Będzie korekta linii „1” Fot. arch. redakcji

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomsku zapowiedział, że zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 1. Jednocześnie zapewnia, że spółka w miarę swoich możliwości bierze pod uwagę sugestie pasażerów.

Przypomnijmy. 7 września 2022 r. miejski radny Rafał Dębski zaapelował do władz miasta o właściwy nadzór nad funkcjonowaniem spółki MPK. Zamieścił nagranie wideo, z którego wynika, że radomszczańska młodzież ma problem z dojazdem do szkół z powodu przepełnionych autobusów. Chodzi o autobusy w dzielnicy Bartodzieje. Radny oraz biorąca udział w nagraniu radomszczanka podkreślali, że część z autobusów w ogóle nie zatrzymuje się na przystankach. Radny Dębski skierował postulat do prezydenta Radomska, w którym domagał się podjęcia konkretnych działań w tym temacie.

Do sprawy, podczas piątkowej (30 września) sesji odniósł się prezes MPK w Radomsku – Sławomir Przybyłowicz.

- Wrzesień jest zawsze miesiącem trudnym ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego i traktujemy go jako poligon. W szkołach zmieniają się jeszcze plany lekcji. Przyjmujemy wtedy uwagi dotyczące kursowania autobusów i korygujemy rozkład. Staramy się, by wszystko funkcjonowało jak najlepiej. Cierpimy jednak na braki kadrowe, jeśli chodzi o kierowców. I to jest ogólnopolski problem – mówi Sławomir Przybyłowicz.

Prezes zapowiedział, że będzie wprowadzana korekta rozkładu linii nr 1.

- Staramy się również o zakup autobusu przegubowego i jeśli się to uda, pojazd ten będzie obsługiwać linie, z których korzysta wielu pasażerów – zapowiada prezes.

Sławomir Przybyłowicz odniósł się do interwencji Rafała Dębskiego i stwierdził, że radny zrobił z tego tematu szum medialny, zamiast porozmawiać z zarządem spółki.

- To, że mieszkańcy przyszli do mnie, to efekt tego, że nie uzyskali pomocy i wsparcia w MPK. Odbijali się tam od drzwi. Nagłośnienie tego problemu, to nie było moje widzimisię. Osoby, które nagrywałem, to nie byli aktorzy – odparł radny Rafał Dębski.

- Stwierdzam stanowczo, że nikt nigdy nie odbił się od drzwi MPK, ani w sprawie tej linii, ani żadnej innej. Mój czas, jako prezesa spółki jest czasem dla wszystkich mieszkańców. I zawsze z nimi chętnie rozmawiam, słucham ich sugestii i staram się pomóc – odpowiedział prezes MPK.

Korekta rozkładu kursowania linii nr „1” ma zostać wprowadzona w listopadzie. Autobus będzie przyjeżdżać 5 minut wcześniej, żeby uczniowie nie spóźniali się na lekcje.

Więcej o:
radomsko mpk radomsko linia 1 korekta rozkład jazdy sesja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE