Prezentacja Polskiego Ładu. Milczanowska: My wsłuchujemy się w głos ludzi

Fot. M. Patalan

Działacze Prawa i Sprawiedliwości wspólnie z poseł Anną Milczanowską przedstawiali dziś mieszkańcom Radomska główne założenia Polskiego Ładu. Klientom miejskiego targowiska wręczali broszury informacyjne, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Polski Ład to sztandarowy projekt rządu PiS, który ma rozpocząć się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy i pobudzić gospodarkę po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. Środki na planowane inwestycje (ponad 650 mld zł) pochodzić mają z unijnego Funduszy Odbudowy. Na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Anna Milczanowska przedstawiała zmiany, które zostaną wdrożone w najbliższych miesiącach.

- My wsłuchujemy się w głos ludzi, ich problemy, także w głos młodych. Jeżeli chodzi o kwestie podatkowe, to robimy to, co było naszą deklaracją, która padła w 2015 r. z ust pana prezydenta Andrzeja Dudy i ówczesnej pani premier, Beaty Szydło. Chcemy wprowadzić kwotę wolną od podatku w wysokości 30 tys. złotych i zerowy podatek dla seniorów z emeryturą niższą niż 2,5 tys. zł – mówi Anna Milczanowska.

Jak obiecuje rząd, dzięki Polskiemu Ładowi 18 mln Polaków ma płacić niższe podatki, a ci, którzy zarabiają pensje minimalną, mają być z nich całkowicie zwolnieni. Powstać ma również pół miliona nowych miejsc pracy. Planuje się również duże inwestycje strukturalne w drogi, mosty, obwodnice, linie kolejowe, szkoły i centra sportowe.

- Chcemy zaproponować młodym ludziom, którzy chcą mieć swój własny kąt, 100 tys. zł wsparcia do wkładu własnego do zakupu mieszkania – dodaje Milczanowska. I podkreśla, że rząd szykuje zmiany w prawie budowlanym – domy do 70 m2 będzie można budować bez zbędnych formalności, jedynie na podstawie zgłoszenia.

- Teraz, w okresie kryzysu związanego z pandemią, wiemy, jakie problemy trapią naszą służbę zdrowia. Z tego też powodu zwiększymy nakłady finansowe na służbę zdrowia: już w 2022 r. chcemy osiągnąć poziom 6% PKB przeznaczanych na zdrowie. W latach następnych, do roku 2025, będziemy sukcesywnie dążyć do 7% - mówi.

Inwestycje w ramach Polskiego Ładu zrealizowane mają zostać także w Radomsku. Chodzi m.in. o walkę z podtopieniami, budowę tanich mieszkań na wynajem czy remonty dróg. Ich wartość ma wynieść kilkadziesiąt milionów złotych.

- Rozmawiamy już na temat inwestycji dla naszego miasta z panem prezydentem i panią starostą. Zaczęliśmy od Radomki, inwestycji, która będzie służyć kilkadziesiąt lat. Chodzi tu o przeciwdziałanie podtopieniom. Miasto weszło też w program budowy tanich mieszkań na wynajem. W tym celu powołana zostanie specjalna spółka, którą tworzyć będzie kilka miejscowości z regionu – mówi Anna Milczanowska.

- Myślimy też o tym, żeby zrobić w naszym mieście rewitalizację z prawdziwego zdarzenia – dodaje. I podkreśla, że na to też w Polskim Ładzie pieniądze mogą się znaleźć.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
milczanowska sejm pandemia covid-19 polski ład UE fundusze odbudowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE