Prezent na zakończenie roku szkolnego. Boisko i skwer na Bartodziejach

Prezent na zakończenie roku szkolnego. Boisko i skwer na Bartodziejach Fot. UM Radomsko

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku społeczność szkolna oraz mieszkańcy dzielnicy Bartodzieje wspólnie otworzyli dwa nowe obiekty wykonane w ramach budżetu obywatelskiego.

„Sportowa piątka” oraz „Sportowy skwer” to inwestycje, które zwyciężyły w 7. edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego i powstały na terenie szkoły.

Pierwsza z nich obejmowała wykonanie nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 28x15m, dostosowanego do całorocznego wykorzystania. Z kolei drugi to wykorzystanie terenu pod urządzenia sprawnościowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, a także stworzenie strefy wypoczynku dla dorosłych. W nowo powstałym miejscu znajdują się urządzenia, które pozwalają aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu i zadbać o kondycję.

W ostatnim dniu roku szkolnego 2023/2024 odbyło się oficjalne otwarcie wykonanych obiektów, w którym uczestniczyli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski, zastępca prezydenta miasta Małgorzata Kańska-Kipigroch, radny miejski Kamil Bugdal, przedstawiciele wykonawcy, społeczność szkolna oraz mieszkańcy dzielnicy Bartodzieje.

Dużo zawdzięczamy rodzicom, mieszkańcom dzielnicy Bartodzieje, którzy głosowali na oba projekty. Mamy piękny teren, ale część boiska była niezagospodarowana, więc postanowiliśmy ją przeznaczyć na wykonanie projektów – mówiła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, Danuta Kaczmarczyk.

Obiekt, zgodnie z założeniami budżetu obywatelskiego ma służyć wszystkim mieszkańcom miasta, więc będzie dostępny poza godzinami pracy szkoły oraz w czasie wakacji do godz. 21.00.

Po otwarciu boiska oraz skweru wszyscy udali się do sali gimnastycznej, aby uroczystym apelem pożegnać rok szkolny. Wręczono nagrody najlepszym uczniom, a także rodzicom zaangażowanym w działania szkoły. Ostatnim akcentem był program artystyczny przygotowany przez żegnającą się ze szkołą klasę VIII. Nie brakowało gratulacji oraz życzeń bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji od dyrekcji szkoły i zaproszonych gości.

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 było nie tylko czasem podsumowań i pożegnań, ale także radosnym świętowaniem nowych inwestycji, które z pewnością przyczynią się do wzbogacenia życia społeczności lokalnej i będą służyć mieszkańcom przez wiele lat. 

Więcej o:
psp nr 5 budżet obywatelski szkoła wakacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE