Prezent na Mikołajki. Nowa, zółta karetka dla szpitala w Radomsku

Prezent na Mikołajki. Nowa, zółta karetka dla szpitala w Radomsku Fot. Szpital w Radomsku

- To było trudne zadanie, ale udało się mimo małej ilości czasu. Już niedługo nowy ambulans medyczny będzie służył mieszkańcom miasta i powiatu. Jeszcze tylko rejestracja, ubezpieczenie pojazdu i wkrótce wyruszy na ulice naszego miasta- informuje szpital. Placówka pozyskała właśnie nową, żółtą karetkę.

Ambulans medyczny został dostarczony w ramach realizacji zadania pn. „Zakup 1 ambulansu medycznego dla potrzeb Szpitala Powiatowego w Radomsku niezbędnego do zapobiegania oraz zwalczania na terenie województwa łódzkiego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej tym wirusem u ludzi”.

W szpitalu mówią, że to był wymarzony prezent na Mikołajki.

- W tym momencie spełnił swoją obietnicę, którą złożył 6 grudnia ratownikom medycznym naszego szpitala. Nad ranem stał już prezent, który tak bardzo był przez wszystkich wyczekiwany. Piękny, żółty nowy ambulans medyczny dla potrzeb naszej placówki. Trzeba wspomnieć, że to nie był tani prezent. Prawie 400 tys. zł, z czego jak wiemy z dokumentów Mikołaja 360 tys pochodziło z dotacji celowej z budżetu państwa – podkreśla szpital w komunikacie, dziękując jednocześnie wojewodzie łódzkiemu Tobiaszowi Bocheńskiemu za pomoc w zakupie.

Więcej o:
szpital radomsko nowa karetka dla szpitala karetka szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE