PRESS GLASS rozbudowuje zakład w Radomsku

Jesienią 2014 roku w Radomsku PRESS GLASS rozpoczął budowę kolejnych hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 33 tys. m2. Dobiegająca obecnie do końca inwestycja określiła początek planów dalszego

Jesienią 2014 roku w Radomsku PRESS GLASS rozpoczął budowę kolejnych hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 33 tys. m2. Dobiegająca obecnie do końca inwestycja określiła początek planów dalszego rozwoju sprzedaży i potencjału produkcyjnego PRESS GLASS w całej Europie.
Fot. ilustracyjne/sxc.hu
Zakończenie prac budowlano-konstrukcyjnych zaplanowane zostało na lipiec tego roku. Instalacja linii technologicznych będzie przebiegać do końca września. W rozbudowanym zakładzie w roku 2015 zostanie stworzonych około 200 nowych miejsc pracy.

Rozbudowa zakładu obejmuje wdrożenie maszyn wykorzystujących najnowocześniejsze dostępne technologie przemysłowe. Zainstalowane będą kolejne linie do produkcji szyb zespolonych. Moce produkcyjne zostaną również wzmocnione dzięki kolejnym piecom produkującym szyby hartowane oraz liniom wytwarzającym szyby laminowane. W halach produkcyjnych pojawi się również centrum produkujące szyby emaliowane i z kolorowymi nadrukami. Powiększy się również znacząco powierzchnia magazynu szkła. Dzięki temu zakład będzie mógł dysponować jeszcze szerszym asortymentem produktów.

PRESS GLASS konsekwentnie inwestuje w budowanie przewagi technologicznej. Przyczynia się ona znacząco do spełniania oczekiwań w zakresie jakości produktów, które stawiane są przez Klientów po to, aby umożliwić uzyskanie przewagi jakościowej produktów. W wielu przypadkach wymagania Klientów PRESS GLASS są ostrzejsze niż wymagania oznakowania CE i norm obowiązujących w poszczególnych krajach europejskich, które oczywiście również spełniają szyby z PRESS GLASS.

Zakład w Radomsku powstał w 2008 roku i miał początkowo pow. 12 tys. m2. Już pierwsza rozbudowa hal produkcyjnych do 30 tys. m2, przeprowadzona w 2012 roku, dała Radomszczańskiemu oddziałowi firmy pozycję największego centrum obróbki szkła dla budownictwa w Europie. Ponowne, ponad dwukrotne, powiększenie powierzchni hal produkcyjnych do 63 tys. m2 i jednoczesne dalsze powiększenie potencjału produkcyjnego zakładu potwierdzi pozycję firmy i umocni jej przewagę.

Planowany potencjał produkcyjny zakładu w Radomsku po obecnej rozbudowie:
- powierzchnia produkcyjna 63.000m2
- 15 linii do produkcji szyb zespolonych
- 6 pieców do hartowania szkła
- specjalistyczna wysokowydajna linia do produkcji szyb pojedynczych obrabianych mechanicznie i hartowanych
- 2 linie do produkcji szyb laminowanych
- 2 centra obróbcze
- centrum produkcji szyb emaliowanych i z kolorowymi nadrukami

źródło: facebook.com/strefaradomsko

Więcej o:
strefa budowa strefa przemysłowa zakład
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE