PRESS GLASS inwestuje w Radomsku. Powstanie 200 nowych miejsc pracy

Polska firma PRESS GLASS, największy w Europie niezależny producent szyb, znacząco rozbuduje swój zakład w Radomsku. Powierzchnia hal produkcyjnych zostanie podwojona

Polska firma PRESS GLASS, największy w Europie niezależny producent szyb, znacząco rozbuduje swój zakład w Radomsku. Powierzchnia hal produkcyjnych zostanie podwojona, a w samym zakładzie powstanie 200 nowych miejsc pracy. Inwestycja kosztować ma ok. 50 mln zł.

Fabryka w Radomsku już teraz jest największym w Europie centrum obróbki szkła dla budownictwa w Europie. Zakład powstał w 2008 r. i jest najmłodszą fabryką firmy (pozostałe znajdują się w Nowej Wsi, Tczewie oraz Tychach). Początkowo miał powierzchnię 12 tys. m², aktualnie – po rozbudowie w 2012 r. – jest to 30 tys. m². Po zakończeniu inwestycji powierzchnia hal wzrośnie do 63 tys. m².

Prace nad rozbudową ruszą w najbliższym kwartale. Firma tłumaczy, że inwestycja związana jest z rozpoczęciem realizacji szerszego planu zwiększenia sprzedaży na rynkach zagranicznych, na które obecnie trafia ponad 80 proc. produkowanych przez PRESS GLASS szyb.

- PRESS GLASS prowadzi działalność od 1991 r. Od początku konsekwentnie inwestujemy we wzmacnianie przewagi konkurencyjnej, co jest jednym z naszych głównych priorytetów. Rozbudowa fabryki w Radomsku pozwoli nam umocnić pozycje na rynkach skandynawskich, czyli tam, gdzie eksportujemy najwięcej szyb. Zamierzamy jednak równocześnie znacznie zwiększyć swoją obecność na pozostałych rynkach, w tym przede wszystkim brytyjskim i francuskim. I temu też służy ta inwestycja – mówi kierownik ds. promocji w PRESS GLASS, Gerard Plaze.

Jak wynika z zapowiedzi przedsiębiorstwa, do nowych hal trafią maszyny wykorzystujące najnowocześniejsze dostępne technologie. Moc produkcyjna zakładu zostanie poszerzona o nowe linie do produkcji szyb zespolonych i laminowanych, piece do produkcji szyb hartowanych oraz centrum produkcji szyb emaliowanych i szyb z kolorowymi nadrukami. - W zakładzie tworzonych będzie więcej rodzajów produktów. Zdecydowanie powiększymy także powierzchnię magazynów szkła” – dodaje Gerard Plaze.

Po zakończeniu rozbudowy potencjał fabryki obejmie łącznie m.in. 15 linii do produkcji szyb zespolonych, 6 pieców do hartowania szkła, 2 linie do produkcji szyb laminowanych oraz 2 specjalistyczne centra obróbcze.

Jak wyjaśnia Plaze, na inwestycji skorzystać powinien też regionalny rynek pracy. Obecnie w radomszczańskim zakładzie pracuje 447 osób. Po rozbudowie liczba etatów wzrośnie o 200.

Więcej o:
strefa inwestycyjna zakład strefa radomsko zakład radomsko inwestycja urząd miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE