Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zakład SKB w Radomsku

Fot. Krystian Maj/KPRM, UM w Radomsku, facebook Anna Milczanowska

Premier Mateusz Morawiecki gościł w poniedziałek, 19 lipca 2021 r. w Radomsku. Szef polskiego rządu odwiedził spółkę SKB Drive Tech.

Premier Mateusz Morawiecki zwiedził zakład oraz spotkał się z jego Zarządem.

Podczas spotkania z dziennikarzami Mateusz Morawiecki podkreślał, że radomszczańska firma SKB to przykład dobrze zarządzanej firmy, z polskim kapitałem.

Wspominał również o pomocy w ramach tarczy finansowej, jaką zaoferował polski rząd przedsiębiorcom, których dotknęła pandemia koronawirusa.

- Dzięki tarczy mogliśmy przyczynić się do uratowania, wzmocnienia potencjału inwestycyjnego właśnie takich firm. Inwestowanie przez firmy, takie jak SKB to przykład, jak zdobywać nowe rynki. Na tym szczególnie nam zależy – mówił premier, Mateusz Morawiecki.

- Naprawa finansów publicznych doprowadziła do tego, że mamy nadwyżkę w budżecie przekraczającą 25 mld złotych. Dane z Głównego Urzędu Statystycznego potwierdzają, że mamy również jeden z najwyższych przyrostów wynagrodzeń - blisko 10 proc. rok do roku. Cieszę się, że, poprzez planowany Polski Ład i nasze trwające już inwestycje w infrastrukturę i przedsiębiorców, wspieramy polski biznes w ekspansji krajowej i zagranicznej – dodał premier.

W spotkaniu z premierem w zakładzie SKB Drive Tech uczestniczyła m.in. poseł Anna Milczanowska. Nie zabrakło również lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, w tym miejskich i powiatowych radnych. Obecne były również władze Radomska i Powiatu Radomszczańskiego.

Radomszczańska firma SKB Drive Tech zajmuje się produkcją zespołów przeniesienia napędu, odlewnictwem żeliwa, a także obróbką metali. Dysponuje jedną z najnowocześniejszych odlewni żeliwa w Europie.

Przed wizytą w Radomsku, premier Mateusz Morawiecki odwiedził również Gomunice, gdzie zapoznał się z postępem prac przy budowie nowoczesnego przedszkola. Obiekt realizowany jest w technologii pasywnej, co oznacza, że jest w pełni ekologiczny.

W środę, 21 lipca 2021 r. o godz. 20.00 na portalu Radomsko24.pl wyemitujemy wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, udzielony portalowi www.radomsko24.pl oraz telewizji Lokalna News.

Więcej o:
radomsko premier mateusz morawiecki premier radomsko wizyta radomsko premier skb radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE