Pracownicy piekarni podtruci tlenkiem węgla wyszli ze szpitala w Radomsku

Fot. Sebastian Nems

W piątek, 10 lutego od pracowników radomszczańskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego otrzymaliśmy informację, że wszystkie hospitalizowane w tej placówce osoby, poszkodowane w wyniku podtrucia tlenkiem węgla w jednej z piekarni w Lgocie Wielkiej, zostały wypisane do domu.

- Nasi pacjenci zgłaszali bóle głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty, wszyscy mieli wykonane badania laboratoryjne. Po całonocnej tlenoterapii stan pacjentów się poprawił, w piątek po badaniach kontrolnych w stanie ogólnym dobrym wszyscy stopniowo zostali wypisani do domu – mówi Izabela Krawczyńska-Kalinowska, kierownik SOR Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Przypomnijmy. W czwartek, 9 lutego około godziny 20.00 strażacy z KP PSP w Radomsku otrzymali zgłoszenie o wydobywającym się tlenku węgla w jednej z piekarni w Lgocie Wielkiej. W pomieszczeniach zakładu pracy stwierdzono obecność CO do 400 ppm. Hospitalizowanych było łącznie 8 pracowników piekarni. 17 osób ewakuowanych zostało przed przybyciem Jednostek straży pożarnej.

Podtrucie tlenkiem węgla w piekarni w Lgocie Wielkiej. Osiem osób trafiło do szpitala

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Pracownicy piekarni podtruci tlenkiem węgla w piekarni wyszli ze Szpitala w Radomsku Lgota wielka piekarnia tlenek węgla piekarnia Lgota Wielka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE