Pracownicy ESBANKU Banku Spółdzielczego ponownie wsparli Szlachetną Paczkę

Pracownicy ESBANKU Banku Spółdzielczego ponownie wsparli Szlachetną Paczkę Fot. ESBANK

Hasło „Lubię ludzi” po raz ósmy już połączyło Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczym. Tym razem wsparcie od bankowców trafiło do Sztabu Szlachetnej Paczki w Kamieńsku, który przekaże dary dwóm potrzebującym osobom.

Weekend Cudów, czyli finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, to od ośmiu lat ważny czas także dla Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego. Wspólne przygotowywanie darów dla potrzebujących w ramach wolontariatu to już ESBANKOWA, przedświąteczna tradycja, która przynosi również wiele radości darczyńcom.

- Pomaganie jest fajne, a dzięki Szlachetnej Paczce – także proste. Każdy z nas może pomóc, bo każda złotówka ma taką samą siłę oddziaływania, a ich suma może zmienić komuś świat. Niewiele od każdego z nas z osobna, ale w sumie – tak dużo dla kogoś potrzebującego – mówi o pracowniczej akcji Mariusz Ciupiński, Kierownik Wydziału Marketingu i Produktów Bankowych w ESBANKU Banku Spółdzielczym.

- Wspólne pomaganie to kluczowa wartość dla polskiej spółdzielczości, także w bankowym wydaniu. Dla ESBANKU Banku Spółdzielczego jako firmy – bardzo ważna, wpisana w naszą strategię, a jak widać – naturalna także dla naszych pracowników, którym dziękuję za zaangażowanie. Zawsze, i w pracy i po pracy – działamy z ludźmi i dla ludzi, ale solidarność i pomaganie w tak trudnych chwilach, jak pandemia, są szczególnie ważne i szczególnie potrzebne – dodaje Marek Rząsowski, Dyrektor ds. Szkoleń i Komunikacji.

Drużyna ESBANKU Banku Spółdzielczego stara się każdego roku wspierać inny sztab z terenu działania banku. W tym roku pomogła podopiecznym Rejonu Kamieńsk. Pomoc trafiła do 72-letniego, samotnie mieszkającego Pana Marka, którego dotknęła tragedia w postaci paraliżu, a w efekcie – utrata mowy i słuchu. Wśród potrzeb Pana Marka była m.in. odzież zimowa, czajnik elektryczny, pościel, żywność oraz opał na zimę. 2 tony węgla udało się zakupić i dostarczyć do Pana Marka po preferencyjnej cenie dzięki osobistemu wsparciu Pana Mirosława Stasiaka, właściciela składu opału w Kletni.

Ponieważ ideą Szlachetnej Paczki jest mądra pomoc, część zakupionej przez Pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego żywności, na prośbę Sztabu, trafiła do innej potrzebującej osoby. Dzięki temu piękniejsze święta bankowcy podarowali także 64-letniej, samotnie mieszkającej mieszkance Gminy Kamieńsk.

Wolontariusze Sztabu Szlachetnej Paczki w Kamieńsku objęli pomocą w sumie 12 Rodzin. W całej Polsce – ponad 14 tys.

Więcej o:
radomsko esbank radomsko szlachetna paczka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE