Pracownicy cywilni Policji protestują. Również w Radomsku

Pracownicy cywilni Policji protestują. Również w Radomsku Fot. KPP Radomsko

Pracownicy cywilni Policji w całym kraju mówią wprost – mamy dość. Przystąpili do czarnego protestu. Domagają się podwyżek. Akcja została zorganizowana również w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku.

W każdej komendzie policji stanowią ważną grupę pracowników. Wprawdzie nie łapią przestępców, ale wykonują inne zadania niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komisariatów. Pracownicy cywili Policji podkreślają, że zarabiają najmniej ze wszystkich pracowników cywilnych służb mundurowych. Są rozgoryczeni, ponieważ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pominęło ich przy rozdawaniu podwyżek. Twierdzą, że zarabiają niezwykle mało, a poza tym nie przysługuje im m.in. wypłata pieniędzy z tytułu relokacji, choć tak jak mundurowi bywają przenoszeni.

Dlatego postanowili zorganizować czarny protest i przyjść do pracy ubrani na czarno. To symbol sprzeciwu, przy pomijaniu ich podczas podwyżek uposażenia funkcjonariuszy.

Pracownicy cywilni Policji ostatnią podwyżkę mieli w 2018 roku, ale inflacja „zjadła ją” w błyskawicznym tempie. Domagają się podwyżek i wpisania ich z powrotem do ustawy.

Więcej o:
radomsko policja radomsko czarny protest policja podwyżki pracownicy cywilni policji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE