Poznaliśmy najlepsze „Tradycyjne Smaki Myśliwczowa”

Poznaliśmy najlepsze „Tradycyjne Smaki Myśliwczowa”

W dniu 15 grudnia, w budynku byłej szkoły podstawowej w Kolonii Myśliwczów (gm. Wielgomłyny) odbył się konkurs Tradycyjne Smaki Myśliwczowa zorganizowany przez KGW w Kolonii Myśliwczów przy wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Konkurs rozstrzygnięty został w czterech kategoriach: sernik, piernik/makowiec, orzechowiec/miodownik oraz Deser Regionalny.

Zgłoszono cztery serniki, 4 pierniki i jeden makowiec oraz cztery miodowniki. Jako deser regionalny zgłoszone zostały cztery Kozicki z Myśliwczowa tj. deser który w październiku zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie Słodkie Smaki Regionów organizowanym w MDK przez KOWR i ARiMR.

Wypieki oznaczone były tylko numerem w związku z tym personalia uczestników były nieznane dla komisji. W trakcie oceny deserów konkursowych uczestnicy oraz goście mogli uczestniczyć w prelekcjach prowadzonych przez okoliczne gospodarstwa ekologiczne.

Pani Joanna Animucka opowiedziała o tradycyjnym wypiekania chleba w piecu chlebowym oraz hodowli owiec i pozyskiwanych od nich produktach. Pan Emil Maciąg przeprowadził prezentacje z zakresu produktów pszczelich. Natomiast Pani Ewa Kocimska opowiedziała o hodowli kóz oraz produkcji mleka i serów kozich (twarożku i serów wędzonych).

Wykłady były prowadzone w bardzo ciekawy sposób gdyż to jest pasją tych ludzi dlatego potrafią o niej opowiadać z pasją przez długi czas. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych i zaskakujących informacji. Przed prezentacjami oraz po nich można było degustować chleb, ser i mleko oraz miód i jajka przepiórcze na stoiskach gospodarstw prowadzących prelekcję. Ponadto swoje stoisko zaprezentowała Kasia Lech u której można było skosztować chleba rwanego oraz nabyć ozdoby świąteczne. Mieliśmy zaszczyt gościć KGW Rogi i KGW Niedospielin. Panie przygotowały bardzo dużo pięknych ozdób świątecznych, które uczestnicy mogli zakupić.

Wyniki konkursu

Sernik:
1.Dawid Ania
2. Młynarczyk Ewelina
3. Kocimska Ewa

Piernik/makowiec:
1. Przybyła Barbara
2. Tatara Maria
3. Nowak Aleksandra

Orzechowiec/miodownik:
1. Agnieszka Nowicka
2. Pijewska Elżbieta
3. Świoń Iwona

Deser regionalny:
1. Renata Krzemińska
2. Skraboń Paweł
3. Tadeusz Jaguścik

Więcej o:
myśliwiczów konkurs koło gospodyń wiejskich
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE