Poznaj różne rodzaje pomp do wody i wybierz najlepszą opcję dla siebie!

Poznaj różne rodzaje pomp do wody i wybierz najlepszą opcję dla siebie! Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Rodzaje pomp do wody mogą przyprawić o zawrót głowy. Pompy głębinowe, pompy powierzchniowe, pompy hydroforowe, a może pompy zanurzeniowe? Jest w czym wybierać! Pozostaje jednak pytanie, jak wybierać, aby urządzenie spełniło nasze oczekiwania i potrzeby? Odpowiedzią jest wybór dobrego i sprawdzonego sklepu jak Dostudni.pl, gdzie czeka na nas profesjonalna obsługa i szeroki wybór produktów. Rzetelna firma, która pomoże w wyborze pompy do wody czystej oraz prawidłowo określi potrzebną wydajność pompy. Dobre i jakościowe produkty w przystępnych cenach. Przez Internet możesz zamówić pompy zatapialne, pompy samozasysające oraz pompy hydroforowe.

Rodzaje pomp do wody - pompy głębinowe

Życie bez wody nie jest możliwe. Dostęp do bieżącej wody na działce, w domy czy gospodarstwie jest niezbędny. Jeśli potrzebujemy czerpać czystą wodę z wierconych, głębinowych ujęć lub wolnostojących zbiorników, powinniśmy wybrać i zamontować pompę głębinową. Szeroki wybór dobrych pomp dostępny jest na stronie https://www.dostudni.pl/pompy-glebinowe,c1.html. Urządzenia tego rodzaju stosowane są również w studniach, w których lustro wody znajdziemy poniżej 8 metrów. W takich przypadkach nie jest możliwe użycie pompy powierzchniowej.

Pompy głębinowe sprawdzają się także w przypadku pompowania wody pochodzącej z otwartych akwenów wodnych. Wybierając pompę głębinową musimy wziąć pod uwagę dużo czynników. Ważna jest średnica urządzenia, jego wydajność, jakość wykonania oraz sposób chłodzenia. Dostudni.pl to miejsce w sieci, które oferuje bardzo szeroki wybór urządzeń do pobierania czystej wody.

Znajdziemy tam również wiele akcesoriów, których potrzebuje pompa głębinowa. Sklep oferuje zawory zwrotne, manometry a także czujniki poziomu wody, dzięki którym urządzenie jest chronione przed niebezpieczną pracą na sucho.

Pompy do wody czystej i brudnej? Wybierz pompy zatapialne!

Pompy, które nadają się do zanurzenia w cieczy do wypompowania, to nic innego jak pompy zatapialne. Pompa do wody tego rodzaju nadaje się do wody czystej, brudnej, a nawet do ścieków lub szamba. W tym przypadku warto zamontować pompy szambowe z rozdrabniaczem, które są najlepsze do wypompowywania wody zawierającej spore ilości zawiesiny i drobnych osadów zalegających na dnie zbiornika. Z pomp zatapialnych korzystają właściciele domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych, a także rolnicy. Pompy zatapialne są również nieocenioną pomocą w osuszaniu terenów przeznaczonych pod inwestycję.

Na stronie https://www.dostudni.pl/pompy-zatapialne,c9.html znajdziecie zarówno urządzenia małe, które sprawdzą się w ciasnych miejscach, jak również większe będące maksymalnie wydajne. Większy sprzęt sprawi, że woda będzie bardzo wypompowana. Wybierając sprzęt warto również zwrócić uwagę na to, aby były wyposażone w pływak. Ten niewielki element sprawi, że urządzenie nie będzie pracowało na sucho. Ochroni tym samym sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniem.

Czym charakteryzują się pompy monoblokowe?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów pomp. Jednym z nich są pompy monoblokowe, o których więcej możecie przeczytać na stronie https://www.dostudni.pl/pompy-monoblokowe,c104.html. Czym się różnią od innych? Przede wszystkim wyróżnia je wygląd i konstrukcja. Jeśli chodzi o sposób ich działania, pozostaje on niezmienny. W ofercie można znaleźć pompy monoblokowe zorientowane w pionie lub poziomie.

Na stronie Dostudni.pl znajdziecie szeroką ofertę, a wśród niej również topowe polskie marki produkujące pompy. Urządzenia z tej kategorii wykonywane są w wysokiej jakości materiałów, takich jak mosiądz czy powlekane żeliwo. Wał silnika oraz jego obudowa wykonane są z trwałej stali nierdzewnej, która skutecznie chroni przed zniszczeniem. Warto pamiętać, że warunki, które panują na głębokościach, są niekorzystne. Silnie niszczą urządzenia i sprawiają, że może dotykać je korozja. Właśnie dlatego warto wybierać pompy dobrej jakości. To inwestycja, która się zwraca.

Pompy monoblokowe charakteryzuje zintegrowana budowa. Taka monoblokowa konstrukcja, na jednym zintegrowanym korpusie, posiada zamontowany silnik oraz część hydrauliczną. Pompy te są głównie używane do pompowania czystej wody. Na stronie Dostudni.pl znajdziecie szeroką ofertę, a wśród niej również topowe, polskie marki produkujące przeróżne rodzaje pomp do wody.

Urządzenia wykorzystywane na powierzchni

Pompy napowierzchniowe, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystujemy na powierzchni. Montujemy je do poboru wody z własnego źródła. Urządzenia te wykorzystujemy przy studniach lub piwnicach. Jak możemy przeczytać na tronie https://www.dostudni.pl/pompy-napowierzchniowe,c105.html, do tej kategorii pomp zaliczamy hydroforowe urządzenia. Są to pompy bardzo często stosowane w domowych gospodarstwach.

Pompy napowierzchniowe inaczej nazywane są samozasysającymi lub ssącymi. Oferują bardzo szerokie możliwości wykorzystywania. Z jednej strony pozwalają pozyskać wodę ze źródła i wtłoczyć ją we wskazane miejsce. Z drugiej strony, system może zostać rozbudowany o zbiorniki, które magazynują ciecz.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE