Poznaj najlepsze odżywki do pielęgnacji i poprawy kondycji włosów

Poznaj najlepsze odżywki do pielęgnacji i poprawy kondycji włosów

Włosy to jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Kiedy wyglądają mizernie, są pozbawione zdrowia, blasku, elastyczności – wówczas cała nasza sylwetka wygląda jakoś zdecydowanie gorzej. O jak najlepszy wygląd naszych włosów, zwłaszcza gdy są poddawane częstej stylizacji, zadbają odpowiednie kosmetyki.

Włosy to jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Kiedy wyglądają mizernie, są pozbawione zdrowia, blasku, elastyczności – wówczas cała nasza sylwetka wygląda jakoś zdecydowanie gorzej. O jak najlepszy wygląd naszych włosów, zwłaszcza gdy są poddawane częstej stylizacji, zadbają odpowiednie kosmetyki. W tym wypadku – sięgajmy po te profesjonalne!

Czym się kierować

Pierwszym elementem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę jest to, czy dany kosmetyk jest profesjonalny. Jeśli leży na półce razem z innymi kosmetykami profesjonalnych marek, to wspaniale. Zwróć uwagę na takich producentów jak: Loreal Professionel, Matrix, Kerastase, Alfaparf, Insight, Tahe, Kemon, Inoar.

Kolejną sprawą jest zwrócenie uwagę na właściwości, działanie i przeznaczenie danego kosmetyku. Czy jest on do włosów kręconych, farbowanych, suchych, grubych, cienkich, puszących się lub przetłuszczających? Gdy ocenimy stan swoich włosów i ich potrzeby, od razu o wiele łatwiej będzie można dobrać dla nich stosowny kosmetyk. Tym bardziej, że jest ich w internetowych sklepach fryzjerskich https://www.fryzomania.pl/category/odzywki-do-wlosow naprawdę dużo, a wszystkie są wysokiej jakości.

Naturalne kuracje, czyli co znajdziemy w odżywkach?

Coraz częściej już zwracamy się w stronę natury i naturalnych składników we wszelkich produktach kosmetycznych, również kosmetykach fryzjerskich. Istny renesans przeżywają wszelkiego rodzaje olejki, oleje i masła, które możemy spotkać zarówno jako samodzielny kosmetyk, jak i w składzie wielu, wielu produktów. Olejki obecnie są już w szamponach, odżywkach, maskach, kuracjach, a nierzadko również w kosmetykach do stylizacji takich jak pianki, żele, kremy.

Nic dziwnego, dzięki olejkom nasze włosy wyglądają naprawdę pięknie. Sprawiają, że nasze pasma odzyskują siłę i blask. Pięknie lśnią, są miękkie, elastyczne, dużo odporniejsze i łatwo się rozczesują. Same zalety! Dodatkowo włosy zyskuje cienką warstwę ochronną, która go zabezpiecza przez uszkodzeniami oraz przez złą pogodą. Jak z tego nie skorzystać?

Stylizacja? Tak!

Czy w takim razie warto stylizować włosy? Czy to im nie zaszkodzi? Oczywiście, że warto! Wystarczy tylko wybierać kosmetyki do stylizacji, które mają dobry skład, nie przesuszają włosów i nie niszczą. A jeśli chcesz stylizować włosy prostownicą czy lokówką – zawsze używaj sprayu lub olejku termoochronnego – to pozwoli im dłużej zachować zdrowie i regenerować na bieżąco uszkodzone partie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE