Pożar w pomieszczeniu technicznym basenu „Aquara” w Radomsku. 31 strażaków w akcji

Pożar w pomieszczeniu technicznym basenu „Aquara” w Radomsku. 31 strażaków w akcji Fot. KP PSP w Radomsku

Pożar w pomieszczeniu technicznym na basenie AQUARA w Radomsku. Zadziałał system alarmowy. Podczas zarządzonej przez dyrekcję ewakuacji personelu oraz gości basenu okazuje się, że dwie osoby nie ewakuowały się do miejsca wyznaczonej zbiórki i pozostają w obiekcie w bliżej nieokreślonym miejscu. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez strażaków.

- Ratownicy PSP i OSP przystępują jednocześnie do akcji poszukiwawczej oraz gaśniczej. Jedna z osób zostaje odnaleziona przez strażaków w pomieszczeniu technicznym, natomiast druga osoba w niecce basenowej. Obie osoby zostają ewakuowane przez strażaków następnie zostaje im udzielona pomoc medyczna. Pożar, który wybuchł w pomieszczeniu technicznym i po elewacji rozprzestrzenił się na dach obiektu został zlokalizowany i ugaszony - czytamy w komunikacie Komedny Powiatowej PSP w Radomsku.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń obiektowych realizowanych przez strażaków na basenie AQUARA, które odbyły się 23 listopada 2022 roku o godzinie 9.00.

W ćwiczeniach brało udział 31 strażaków oraz 7 zastępów straży pożarnej m.in. z JRG Radomsko oraz OSP Stobiecko Miejskie, Folwarki, Strzałków.

Strażacy po zakończonych ćwiczeniach zapoznawali się ze specyfiką obiektu oraz jego infrastrukturą.

(info: KP PSP w Radomsku)

Więcej o:
radomsko basen radomsko aquara radomsko straż pożarna ćwiczenia pożar
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE