Pożar Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku. Było duże zagrożenie dla pracowników

W środę, 2 grudnia 2020 r. przed godz. 9.00 w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku wybuchł pożar. Z żywiołem walczyły trzy jednostki straży pożarnej. Ogień udało się opanować. Pracownicy zostali ewakuowani.

W chwili zdarzenia w urzędzie przybywało 49 pracowników oraz 2 interesantów. Ogień pojawił się w pomieszczeniu węzła centralnego ogrzewania. Zanim na miejsce przyjechali strażacy, ogień gasili pracownicy urzędu. Jednocześnie prowadzona była również ich ewakuacja, którą dowodził dyrektor PUP, Łukasz Więcek.

Jak przyznają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy, ogień nie był duży. Wystąpiło natomiast potężne zadymienie, które błyskawicznie objęło cały budynek.

- Na szczęście nie było poszkodowanych. Niemniej jednak zagrożenie było dla całego budynku. W chwili przybycia jednostek w budynku występowało silne zadymienie. Po zakończeniu działań oddymiliśmy pomieszczenia – mówi Marcin Kapuściński z Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

Spłonęły materiały palne znajdujące się w pomieszczeniu. Uszkodzona została instalacja elektryczna oraz instalacja CO. Straty oszacowano na ok. 20 tys. złotych.

W środę, 2 grudnia 2020 r. Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku będzie nieczynny.

Więcej o:
radomsko urząd pracy radomsko pup radomsko pożar
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE