Pozabankowe pożyczki długoterminowe - jak się ubiegać?

Pozabankowe pożyczki długoterminowe - jak się ubiegać?

Pożyczka długoterminowa charakteryzuje się tym, że okres jej spłaty przekracza rok. Udzielają ich nie tylko banki, ale również wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Co więcej, obecnie istnieje możliwość załatwienia wszelkich formalności przez internet. Jak ubiegać się o pożyczkę długoterminową?

Pożyczka długoterminowa — dla kogo?

O ile w przypadku pożyczek krótkoterminowych klienci otrzymują zwykle stosunkowo niskie kwoty, o tyle dzięki pożyczce długoterminowej można pozyskać naprawdę sporą gotówkę. Kwota pożyczki może bowiem sięgać nawet 200 000 zł, co pozwala na sfinansowanie większych inwestycji. Aby uzyskać tak dużą sumę w banku, należy wykazać się wysoką zdolnością kredytową. T

ymczasem firmy pożyczkowe stosują znacznie mniej restrykcyjną politykę wobec swoich klientów. Najważniejsze, aby:

• byli osobami pełnoletnimi,
• posiadali pełną zdolność do czynności prawnych,
• posiadali obywatelstwo polskie,
• założyli konto w polskim banku,
• zarejestrowali numer telefonu u polskiego operatora,
• wykazywali się dobrą historią kredytową.

W celu otrzymania pożyczki długoterminowej online trzeba. przedstawiać żadnych zaświadczeń, klient nie musi również długo czekać na przyznanie pieniędzy.

Jak otrzymać pożyczkę online?

Firmy pożyczkowe wdrożyły pewną procedurę, dzięki której klient może złożyć wniosek online, bez wychodzenia z domu. Formularz wypełnia się bowiem poprzez stronę internetową, a następnie wysyła do weryfikacji. We wniosku należy umieścić swoje dane osobowe, a więc imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres mailowy.

Firmy wymagają również podania pewnych danych z dowodu osobistego, dzięki czemu mogą one zweryfikować klienta w bazach dłużników. Po wysłaniu wniosku o pożyczkę, klient będzie musiał przejść procedurę, która ma na celu zweryfikowanie jego tożsamości. Otóż musi on wykonać przelew ze swojego konta bankowego na rachunek firmy, która ma udzielić pożyczki.

Kwota przelewu z zasady nie powinna wynosić więcej, niż 1 zł. Po dopełnieniu wszelkich, niezbędnych formalności, pieniądze mogą znaleźć się na koncie klienta w bardzo krótkim czasie. Cała procedura od momentu złożenia wniosku do wypłaty środków nie trwa długo, co z pewnością odpowiada potrzebom osób, które w krótkim czasie chcą pozyskać większe środki finansowe.

Dlaczego warto zdecydować się na pozabankową pożyczkę?

Pożyczki długoterminowe online cieszą się coraz większą popularnością. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż kapitał wraz z odsetkami oraz prowizją można spłacać w wygodnych, miesięcznych ratach. Okres spłaty pożyczki może wynosić nawet 4 lata.

Co więcej, aby otrzymać pożyczkę, klient nie musi posiadać wysokiej zdolności kredytowej. Ważne natomiast, aby nie figurował on w bazach dłużników. Pożyczka pozabankowa długoterminowa jest doskonałą alternatywą dla kredytów, które charakteryzuje stosunkowo niski stopień przyznawania.

Osoby, którym z jakichś powodów bank odmówił udzielenia kredytu czy pożyczki, mogą skorzystać z licznych ofert firm pożyczkowych, proponujących pożyczki długoterminowe, o które dodatkowo można wnioskować bez wychodzenia z domu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE