Powstanie kolejna placówka opiekuńczo-wychowawcza

Powstanie kolejna placówka opiekuńczo-wychowawcza Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Radni z Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Radomszczańskiego pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie zgody na nabycie przez Powiat Radomszczański, nieruchomości zabudowanej położonej w Kodrębie, w której powstanie kolejna placówka opiekuńczo-wychowawcza.

Chodzi o nieruchomość o łącznej pow. 0,2474 ha, na której znajduje się budynek mieszkalny parterowy, wolnostojący jednorodzinny, murowany, częściowo podpiwniczony (pow. zabudowy 241 m kw., zbudowany w 2009 r.). Stan techniczny domu ocenia się jako bardzo dobry. W wyniku przeprowadzonych negocjacji cenowych, strony ustaliły wartość nabycia tej nieruchomości w wys. 635 tys. złotych.

Uruchomienie następnej placówki tego typu, na terenie powiatu radomszczańskiego, pozwoli na pozostawienie dzieci blisko miejsca zamieszkania rodziny naturalnej, co z kolei umożliwi prowadzenie pracy na rzecz powrotu dziecka do tej rodziny. Przyczyni się również do obniżenia kosztów ponoszonych przez powiat na refundację kosztów pobytu dzieci w innych placówkach opiekuńczo - wychowawczych poza terenem powiatu radomszczańskiego. 

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański komisja rozwoju powiatu zakup budynku kodrąb placówka opiekuńczo-wychowawcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE