Powstaje świetlica dla mieszkańców

Powstaje świetlica dla mieszkańców

W miejscowości Niedośpielin realizowana jest inwestycja polegająca na budowie świetlicy, która będzie służyła lokalnej społeczności.

Do tej pory mieszkańcy Niedośpielina (gmina Wielgomłyny) mogli korzystać z budynków miejscowej straży oraz byłej szkoły. Żaden z nich jednak nie nadawał się na przystające do dzisiejszych czasów miejsce spotkań wszystkich mieszkańców. Do tej pory taką rolę pełniła szkoła, jednak nieogrzewana, szybko „dorobiła” się zagrzybienia ścian. Od lat tutejsi samorządowcy oraz sołtys zabiegali o powstanie nowoczesnego obiektu. W końcu podjęto decyzję o budowie.

Prace projektowe rozpoczęły się jeszcze w 2015 r. wykonaniem map do opracowania dokumentacji technicznej. Dodatkowo opracowano kompleksową dokumentację projektowo – kosztorysową budowy.

We wrześniu 2017 r. rozpoczęły się prace ziemne -  związane z przygotowaniem i oczyszczeniem terenu. Wkrótce wykonano fundamenty i ruszyły prace murarskie. Obecnie w krajobrazie Niedośpielina widnieje już cała bryła nowego budynku.

W tym roku ruszą kolejne prace: montaż okien, drzwi, wykonanie podłóg, ścian i sufitów, montaż instalacji C.O., wodno - kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej, montaż klimatyzacji pomieszczeń oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku. Budowę realizuje Zakład Remontowo-Budowlany Antoni Mościński z Przedborza.

W roku 2017 na inwestycję gmina Wielgomłyny wydała ok. 296 tysięcy złotych. Na bieżący rok Rada Gminy zaplanowała na ten cel w swoim budżecie 530 tysięcy złotych. Natomiast całkowity szacunkowy kosz to 970 tysięcy złotych.

Więcej o:
niedośpielin wielgomłyny świetlica budowa inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE