Powstaje partia Wiosna, również w Radomsku

450 wolontariuszy, ponad 7 tysięcy sympatyków, eksperci od kluczowych spraw państwa i główny lider Robert Biedroń wzięli dzisiaj udział w powołaniu nowego ugrupowania o nazwie Wiosna, które ma odmienić oblicze polskiej polityki. Budową struktur na terenie Radomska i powiatu zajmie się Dawid Wawryka, kandydat w ostatnich wyborach na prezydenta miasta.

Nowe ugrupowanie Roberta Biedronia z mocnym przekazem wkroczyło na scenę polityki. Założyciel ugrupowania nie stawia jednak pierwszych kroków w tej dziedzinie, jest doświadczonym politykiem. Był m.in. posłem na Sejm RP, prezydentem Słupska czy doradcą ONZ ds. równouprawnienia płci, przymusowych wysiedleń i ochrony.

Po jesiennych wyborach samorządowych w ramach akcji "Burza mózgów" odwiedził m.in. Radomsko. Osoby, które przyszły na spotkanie mogły napisać na kartkach, co chciałyby zmienić w Polsce, jakie problemy są najbardziej dotkliwe dla społeczeństwa. Te przekazy zostały uwzględnione przy konstruowaniu programu partii Wiosna, nazwanego także "Umową Biedronia. Nową umową dla Polski".

To szereg pomysłów, które mają odmienić na lepsze oblicze kraju i życie Polaków: minimalna emerytura (1600 zł), minimalna pensja (2700 zł), angielski w każdym domu, alimenty ścigane jako podatki, świeckie państwo, autobus w każdej gminie, sprawne państwo dla ludzi a nie partii, równość praw dla wszystkich, firmy rozliczane przez internet, lekarz specjalista w ciągu 30 dni, koniec ery węgla do 2035 roku, czy 250 tysięcy nowych miejsc w żłobkach.

O tym, że nie są to gołosłowne obietnice wyborcze przekonywał sam Biedroń podczas konwencji wyborczej na warszawskim Torwarze. Pieniądze na te cele chce pozyskać m.in. z rozdziału państwa od Kościoła (3 miliardy zł), zwycięskiej walce ze smogiem (15 mld zł), zwiększonym wpływom VAT (5-7 mld zł) czy likwidacji zbędnych instytucji (3 mld zł).

Partia wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jeszcze przed niedzielną konwencją sondaże wyborcze (m.in. ten na zlecenie prorządowej TVP) dla ugrupowania Biedronia dawały nawet 10 procent poparcia i zostanie trzecią siłą polityczną w Polsce. - Ostatnie lata były zimne i ponure. Zamiast rozmowy dostawaliśmy nieustający konflikt, zamiast dobra wspólnego interes partyjny, zamiast empatii rosnącą wrogość. Niech w końcu się to zmieni. Potrzebujemy wiosny, która odnowi ten ponury krajobraz, niech nareszcie do tego zimnego kraju, niech nareszcie przyjdzie wiosna - mówił podczas niedzielnej konwencji lider Wiosny.

W konwencji w Warszawie wzięła udział liczna grupa mieszkańców Radomska i okolic, którzy zainteresowani są nowym tchnieniem i nowym spojrzeniem na polską politykę. Na miejscu był także Dawid Wawryka, który został koordynatorem Wiosny w regionie piotrkowskim. Będzie tworzył struktury partii w Radomsku. A już jutro weźmie udział w konwencji wojewódzkiej partii w Łodzi.

Więcej o:
robert biedroń wiosna partia dawid wawryka struktury
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE