Powstaje Młodzieżowa Rada Ekologiczna

Powstaje Młodzieżowa Rada Ekologiczna Fot. Młodzieżowa Rada Ekologiczna

Minister Środowiska przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych powołują do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska. W skład Rady wejdą 32 osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia, pochodzące z całej Polski. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. Inauguracja projektu odbędzie się podczas pierwszego posiedzenia organu we wrześniu bieżącego roku.

Projekt pozwoli zaangażować młodzież w działania proekologiczne co pozwoli na zbudowanie w nich większego poczucie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

Dzięki współpracy z ekspertami i instytucjami podlegającymi Ministerstwu Środowiska uzyskają ekspercką wiedzę i poznają pracę osób aktywnie zaangażowanych w ochronę przyrody. Uważamy, że projekt pozwoli na merytoryczne przygotowanie młodzieżowych liderów ekologii, co pozwoli im działać na poziomach lokalnych w celu budowania świadomości ekologicznej swoich rówieśników. Stworzenie Rady pozwoli Ministerstwu poznać opinie i pomysły młodych ludzi przedstawiających swój własny punkt widzenia na bieżące zmiany i sytuacje.

Należy dodać, że Rada będzie mieć nie tylko głos doradczy, lecz także będzie dysponować własnym budżetem przeznaczonym na przyznawanie grantów młodzieżowych na proekologiczne projekty i działania.

Zostań członkiem Młodzieżowej Rady Ekologicznej!

Więcej o:
młodzieżowa rada ekologiczna ministerstwo środowiska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE