Powitanie wiosny z „Rowerowo.pl”. Już w najbliższą sobotę

Powitanie wiosny z „Rowerowo.pl”. Już w najbliższą sobotę Fot. arch. redakcji

Grupa Rowerowo.pl w Radomsku zaprasza na coroczne rowerowe powitanie wiosny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 23 marca 2024 r. o godz. 15.00. Początek przy fontannie na pl. 3 Maja w Radomsku.

- Gorąco zachęcam do zaangażowania się w imprezę. Bardzo mile widziane będą wszelkiego rodzaju wesołe, wiosenne ozdoby (własne lub roweru). Liczę na Waszą kreatywność. Niech szarą zimę pożegna kolorowy, wiosenny korowód – mówi Marcin Pachniewicz z Rowerowo.pl.

Plan wydarzenia:

- godz. 15:00 - 15:30 - Spotkanie przy fontannie. Omówienie zasad i trasy przejazdu. Zdjęcia, pogaduchy w gronie własnym oraz z mediami.

- godz. 15:30 - 16:30 - Kolorowy przejazd przez miasto. Kolejno ulicami: Reymonta, Żeromskiego, Mineralna, Wyszyńskiego do ścieżki rowerowej, którą jedziemy do Suchej Wsi. Następnie lasami do Klekowca i dalej na Topisz. Trasa może ulec zmianie, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

- godz. 16:30 - przygotowania do pożegnania zimy i przywitania wiosny - czyli spalenia Marzana (przyp. męski odpowiednik Marzanny). Jeżeli to będzie możliwe (aura pozwoli) będzie symboliczne ognisko nad rzeką, aby upiec pierwszą wiosenną kiełbasę.

UWAGA:

- Powrót we własnym zakresie (wracasz kiedy chcesz i którędy chcesz)

- Osoby niepełnoletnie tylko z opiekunami

- Cały czas bezwzględnie obowiązują przepisy ruchu drogowego! Jeżeli zapali się czerwone światło na skrzyżowaniu - zatrzymujemy się!

- To nie wyścig, jedziemy wolno i uważnie, nikogo nie zostawiamy, przewidziane są postoje w celu zebrania się w jedną grupę (w przypadku podzielenia się peletonu)

- Prowiant we własnym zakresie.

Więcej o:
radomsko rowerowo.pl powitanie wiosny rowerzyści
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE