Powitają wiosnę na rowerach

Powitają wiosnę na rowerach

Radomszczańska ekipa rowerowa "Rowerowo.pl" szykuje kolejną edycję powitania wiosny.

Wzorem lat ubiegłych rowerzyści spotykają się 24 marca przy fontannie w centrum Radomska (Plac 3 Maja, koło poczty). Po omówieniu spraw organizacyjnych, ruszą barwnym rowerowym peletonem przez miasto, do miejsca w którym dokonają pożegnania zimy. - Lata poprzednie pokazały,że stanowimy pokaźna grupę w Radomsku - liczę, że w tym roku będzie podobnie. Gorąco zachęcam do zaangażowania się w imprezę. Mile widziane będą wszelkiego rodzaju wesołe, wiosenne ozdoby - własne lub roweru. Liczę na Wasze pomysły. Niech szarą zimę pożegna kolorowy, wiosenny korowód - zachęca Marcin Pachniewicz z Rowerowo.pl.

Program imprezy:
15:00 - 15:30 - Spotkanie przy fontannie. Omówienie zasad i trasy przejazdu.

ok. 15:30 - 16:30 - Kolorowy przejazd przez miasto, kolejno ulicami: Mineralna, Wyszyńskiego do ścieżki rowerowej, którą dojadą do Suchej Wsi. Następnie lasami do Klekowca i dalej na Topisz. Trasa może ulec zmianie, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

ok. 16:30 - przygotowania do pożegnania zimy i przywitania wiosny - czyli spalenia Marzana (przyp. męski odpowiednik Marzanny). Jeżeli to będzie możliwe (aura pozwoli) rozpalone będzie symboliczne ognisko nad rzeką, aby upiec pierwszą wiosenną kiełbasę.

Więcej o:
rowerowo wiosna powitanie wiosny rower rowerzysta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE