Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE EuroFABIANI w I LO w Radomsku

Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE EuroFABIANI w I LO w Radomsku Fot. pixabay.com

Interesujesz się tematyką Unii Europejskiej? Znasz etapy integracji europejskiej? Wiesz, jakie są najważniejsze instytucje UE? Potrafisz wymienić kraje i rok ich wstąpienia do UE? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś/odpowiedziałaś twierdząco, na pewno wiesz dużo więcej o UE. Dlatego zgłoś się do Powiatowego Konkursu Wiedzy o UE „Euro-FABIANI”.

Organizatorami są: I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianego w Radomsku, Szkolny Klub Europejski „Europejczyk”, Klub Myśli Prospołecznej.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu radomszczańskiego, ma charakter indywidualny. W konkursie bierze udział maksymalnie dwóch reprezentantów z danej placówki, wyłonionych w etapie szkolnym.

Zgłoszenia do konkursu (oraz więcej szczegółów, w tym wszelkie pytania) należy przesyłać na jeden z podanych adresów mailowych (do 25 października): aniepsuj@o2.pl lub tommazur7@gmail.com.

Konkurs zaplanowano na 6 listopada o godz.10.00 w I LO w Radomsku. Konkurs odbędzie się w formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Patronat honorowy: prof. Marek Belka Poseł do Parlamentu Europejskiego i Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad konkursem.

Więcej o:
konkurs o unii europejskiej konkurs radosmko liceum radomsko konkurs ue radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE