Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego rozstrzygnięty

Ponad 50 uczniów z całego powiatu radomszczańskiego wzięło udział w projekcie edukacyjnym „Kochać to znaczy tworzyć”, poświęconym twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W ramach projektu edukacyjnego „Kochać to znaczy tworzyć” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku zainaugurowano VIII edycję Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

- Celem naszego projektu jest przybliżenie twórczości wielkiego patrioty i poety, jakim był Krzysztof Kamil Baczyński. Młodzież ma okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne oraz dowiedzieć się czegoś o naszym patronie, gdyż po zakończeniu części turniejowej odbędzie się wykład w wykonaniu Konrada Ludwickiego z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pt. „O życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – zauważa organizator projektu, dyrektor II LO w Radomsku Sławomir Kowalczyk.

Konkurs recytatorski zorganizowano wspólnie Miejską Biblioteką Publiczną w Radomsku. Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach: poezji śpiewanej oraz recytacji. W każdej z kategorii osobno oceniani byli gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich. Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii konkursowych nastąpi 12 stycznia 2017 roku podczas Dnia Patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

 

Wyniki:

 

Turniej Recytatorski

Szkoły Ponadgimnazjalne:

1 miejsce - Kamil Zyzik

2 miejsce - Patrycja Alama

3 miejsce - Agata Dziegieć

Szkoły Gimnazjalne:

1 miejsce - Alicja Soczyńska

2 miejsce - Sara Bojarska

3 miejsce - Tomasz Janich

 

Turniej Poezji Śpiewanej

Szkoły Ponadgimnazjalne:

1 miejsce - Barbara Ziółkowska

2 miejsce - Dominika Smyła i Paulina Bąk

3 miejsce - Adrianna Moroń i Natalia Piasecka

Szkoły Gimnazjalne:

1 miejsce – nie przyznano

2 miejsce – Michał Makowski

3 miejsce – nie przyznano

Więcej o:
konkurs liceum liceum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE