Powiatowy Dzień Strażaka w Strzałkowie. Były odznaczenia i awanse

Fot. Wojciech Bojdo

W sobotę, 1 czerwca 2024 r. w Strzałkowie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Była to okazja do wręczenia strażakom odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie a także podziękowań za pracę na rzecz ludności.

Uroczystość rozpoczęła msza w intencji strażaków odprawiona w kościele pw.  Nawiedzenia NMP w Strzałkowie. Po nabożeństwie poczty sztandarowe przemaszerowały na teren miejscowej jednostki OSP.

W uroczystości uczestniczyli strażacy z terenu całego powiatu radomszczańskiego. Obecni byli również: Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - st. bryg. Radosław Pełka, Komendanci Komendy Powiatowej PSP w Radomsku – Mariusz Wojcieszko oraz Artur Bartosik, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Radomsku - dh Henryk Czubaj, poseł Krzysztof Ciecióra, wójt gminy Radomsko – Roman Radczyc, przedstawiciele władz Radomska i powiatu radomszczańskiego oraz samorządowcy.

O oprawę muzyczną uroczystości zadbała orkiestra „Expresja” pod batutą Janusza Czapli.

Podczas Powiatowego Dnia Strażaka wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie a także nadano sztandar jednostce OSP KSRG Strzałków. Uroczystości towarzyszyło również oficjalne oddanie do użytku nowej siedziby OSP Strzałków.

- 1 czerwca 2024 r. zapisze się wielkimi literami w historii Gminy Radomsko i sołectwa Strzałków. Powody są dwa. Po wielu latach przerwy w naszej gminie zorganizowany został Powiatowy Dzień Strażaka. To wyjątkowy dzień dla druhen i druhów. Z tego miejsca serdecznie dziękuję druhnom i druhom za trud służby, za ratowanie ludzkiego życia i mienia, za ofiarność, za niezwykłe oddanie służbie.  Powiatowy Dzień Strażaka to również okazja do gratulacji i awansów. Gratuluję odznaczonym i awansowanym. Gratulując, raz jeszcze dziękuję za odwagę i służbę na rzecz drugiego człowieka. Drugim powodem, dla którego 1 czerwca 2024 r. zapisze się wielkimi literami w historii Gminy Radomsko i sołectwa Strzałków  jest uroczyste oddanie do użytku przebudowanej strażnicy OSP w Strzałkowie. Św. Florian -  patron strażaków, który widnieje na poświęconym dziś sztandarze, wozy bojowe, nowoczesna strażnica, a przede wszystkim druhny i druhowie - wszystko to tworzy jednostkę OSP Strzałków. Jednostkę, która wielokrotnie udowodniła swoją szybkość i sprawność w akcjach ratunkowych. Raz jeszcze gratuluję i dziękuję. Druhny i Druhowie - działajcie i służcie Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – mówił Roman Radczyc, wójt gminy Radomsko.

Lista odznaczonych i awansowanych:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda postanowieniem nadał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę

ogn. Dariuszowi Pokorze

(Medal zostanie wręczony na apelu w KW PSP w Łodzi w dniu 10 czerwca 2024 r.)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda postanowieniem nadał Brązowy Medal za Długoletnią Służbę

kpt. Markowi Jeziorskiemu

kpt. Marcinowi Gałwiaczkowi

(Medale zostaną wręczone na apelu w KW PSP w Łodzi w dniu 10 czerwca 2024 r.)

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowieniem z dnia 31 października 2023 roku a także  postanowieniem z dnia 27 lutego 2024 roku nadał Brązową Odznakę Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej

ogn. Piotrowi Banaszczykowi

ogn. Łukaszowi Kochowi

kpt. Arkadiuszowi Bąkowiczowi

kpt. Dariuszowi Pędziwiatrowi

Uchwałą Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi  Złotym „Medalem za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali:

ogn. Łukasz Koch

ogn. Piotr Banaszczyk

Ryszard Zyzik

Piotr Cieślak

Jakub Matyjaszczyk

Przemysław Borowik

Uchwałą Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi Srebrnym „Medalem za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali:

ogn. Łukasz Gorgoń

Stanisław Koperski

Przemysław Mirowski

Łukasz Słomiany

Michał Olczyk

Marcin Majchrzak

Karolina Ślęzak

Roman Radczyc

Uchwałą Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi Brązowym „Medalem za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali:

asp. Sebastian Hofman

Ireneusz Woźnicki

Michał Choróbski

Artur Bedlechowicz

Tomasz Przerada

Krzysztof Knop

Uchwałą Kapituły Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Łódzkiego” odznaczeni zostali:

Roman Radczyc

Paweł Kałdoński

Wojciech Kociński

Zbigniew Jędrzejczyk

Wiesław Kaczmarek

Sławomir Puch

Zbigniew Zając

Wojciech Łuszczyński

Tadeusz Werfel

Zbigniew Mielczarek

Uchwałą Kapituły Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej Powiatu Radomszczańskiego” odznaczone zostały następujące jednostki ochrony przeciwpożarowej:

KP PSP w Radomsku

OSP Strzałków

OSP Dąbrówka

OSP Folwarki

OSP Smotryszów

OSP Kamieńsk

Uchwałą Kapituły Odznaką Honorową „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej Powiatu Radomszczańskiego” odznaczeni zostali:

kpt. Marek Jeziorski

kpt. Marcin Kapuściński

mł.  insp. Jarosław Knapik

Sebastian Truchta

Tadeusz Gaworski

Karol Maszczyk

Włodzimierz Gonera

Łukasz Słomiany

Rozkazem personalnym z dnia 25 kwietnia 2024 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał wyższy stopień służbowy:

stopień starszego kapitana

kpt. Marcinowi Gałwiaczkowi

stopień kapitana

mł. kpt. Kamilowi Morawcowi

Rozkazem personalnym z dnia 12 kwietnia 2024 r. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadał wyższy stopień służbowy: 

stopień  aspiranta

mł. asp. Ireneuszowi Dziubie

Rozkazem personalnym z dnia 23 kwietnia 2024 r. Łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał wyższe stopnie służbowe podoficerskie następującym strażakom:

stopień starszego ogniomistrza

ogn. Grzegorzowi Jadczykowi

ogn. Jakubowi Marszałowi

ogn. Dariuszowi Użarkiewiczowi

stopień młodszego ogniomistrza

sekc. Szymonowi Wróblowi

stopień starszego sekcyjnego

sekc. Kacprowi Siole

Rozkazem personalnym z dnia 18 kwietnia 2024 r. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej nadał wyższy stopień służbowy następującym strażakom:

stopień starszego strażaka

str. Przemysławowi Heluszce

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański dzień strażaka obchody straż pożarna strzałków osp strzałków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE