Powiatowy Dzień Strażaka w Dobryszycach

Powiatowy Dzień Strażaka w Dobryszycach Fot. Starostwo Powiatowe

Powiatowe obchody Dnia Strażaka zorganizowane 1 czerwca w Dobryszycach połączone zostały z uroczystością związaną z włączeniem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobryszycach do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Podczas polowej mszy świętej odprawionej przez ks. Tomasza Krawczyka zgromadzeni modlili się za pomyślność wszystkich strażaków i ich bezpieczeństwo podczas akcji ratowniczych. W uroczystości uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Radomsku na czele z komendantem Mariuszem Wojcieszko (który otrzymał awans na stopień brygadiera), druhowie z jednostek OSP z całego powiatu a także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Byli wśród nich m. in. poseł Anna Milczanowska, wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Jakub Jędrzejczak, radna Rady Powiatu Urszula Półrola, prezydent Radomska Jarosław Ferenc, zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. brygadier Marek Jankowski, burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski oraz wójtowie gmin z terenu Powiatu Radomszczańskiego.

- Wszystkim druhom składam serdeczne podziękowania za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Każdego dnia z wielkim poświęceniem i odpowiedzialnością za innych ludzi spieszycie mieszkańcom naszego powiatu na ratunek, podejmując bohaterską walkę nie tylko ze skutkami pożarów, ale ostatnio najczęściej – wypadków komunikacyjnych, katastrof budowlanych czy klęsk żywiołowych. Wyrażam i wielkie i szczere uznanie dla waszej odwagi i ofiarności. Życzę bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji
- mówił podczas uroczystości wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Dzień Strażaka, tradycyjnie był okazją do wręczenia awansów i odznaczeń oraz podziękowania osobom, które na co dzień wspierają straż. Powodem do świętowania był także fakt włączenia jednostki OSP w Dobryszycach do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego (rozkazem z dn. 31 maja 2019 r.) Dokument potwierdzający decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z rąk Zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. brygadiera Marka Jankowskiego odebrał prezes ZOG OSP Dobryszyce Włodzimierz Gonera. Straż z Dobryszyc to 17. jednostka OSP z naszego powiatu zaliczona do KSRG.

Info: Starostwo Powiatowe.

Więcej o:
dobryszyce dzień strażaka 2019 osp dobryszyce dzień strażaka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE