Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Powiatowe Targi Pracy w Radomsku

Powiat
Beata Januszewska

13 firm z Radomska, Łodzi oraz Częstochowy zaprezentowały swoje oferty podczas Powiatowych Targów Pracy, które zostały zorganizowane w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Targi pracy to świetna okazja do tego, aby poznać i porozmawiać z przedstawicielami firm oraz rozeznać się w ofertach, jakie aktualnie są na rynku pracy. Niestety zainteresowanie lokalnych pracodawców targami było znikome. Z rodzimego podwórka zjawiły się tylko trzy firmy.

Organizator przedsięwzięcia Arkadiusz Niedziółka, pytany dlaczego tak mało firm z Radomska wzięło udział w targach, odpowiedział, że być może lokalni przedsiębiorcy nie są przyzwyczajeni do takiej formy szukania pracowników.

- Żeby ściągnąć taką liczbę firm jaka jest, to potrzeba było dużo poświęcić czasu, na telefony, maile. Większość firm, które ogłasza się w internecie, nie chciało się wystawiać. Dlaczego? Nie wiem. Wszyscy dookoła mówią, że jest problem z pracownikami, a naszych lokalnych firm jest bardzo mało. Ciężko stwierdzić, jaki jest tego powód. Każdy też różnie rekrutuje, niektórzy wierzą w media społecznościowe, inni w tradycyjne ogłoszenia. Targi to jest w sumie coś nowego, przez jakiś czas nie było tego w Radomsku. Wcześniej organizował je Urząd Pracy. Być może potrzeba czasu żeby firmy przyzwyczaiły się do tego typu formy poszukiwania pracownika i wystawiania swojej oferty
- komentował organizator Arkadiusz Niedziółka.

Firmy, które były na hali powiatowej, poszukiwały pracowników biurowych, w logistyce, i na produkcję. Zdaniem organizatora wystawcy są zadowoleni z udziału w targach.

- Na ten moment niech się zakończy to wydarzenie i wtedy zobaczymy, jaki będzie feedback od firm, jak to się przełożyło. Jak na razie większość firm jest zadowolona, więc myślę, że jeśli będzie potrzeba to zrobimy kolejne targi na jesieni. A jeśli nie, to może zostanie tylko ta edycja zimowa, czyli luty przyszłego roku
- mówił Arkadiusz Niedziółka.

Wśród wystawców znaleźli się: Urząd Pracy z Radomska, szkoły policealne Żak i Cosinus, z lokalnych firm wystawiły się Cynkownia Radomsko, Cortizo i Cordis Logistic. Częstochowę reprezentowały firmy, Agencja Pracy Inter Kadra, Prudential i Exact Systems. Stowarzyszenie wspierające przedsiębiorców z Częstochowy, oferowało szkolenia dla pracowników, łódzki Dom Biznesu proponował pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych. Były również firmy, które szukały pracowników do swoich filii w Radomsku, takie jak firma Windykacyjna Mecenat i Departament Egzekucji Kruk.

komentarze