Powiatowe szkoły w rankingu „Perspektyw”. Jak wypadły?

Powiatowe szkoły w rankingu „Perspektyw”. Jak wypadły? Fot. arch. redakcji

Kolejny raz z rzędu II Liceum Ogólnokształcące uzyskało najwyższe lokaty - wśród radomszczańskich szkół – w tegorocznym Rankingu Liceów tradycyjnie tworzonym przez Fundację Edukacyjną (i miesięcznik) ,,Perspektywy”. Najwyżej klasyfikowanym technikum z powiatu jest Technikum w Zespole Szkół Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

Ranking Perspektyw przygotowany jest od ponad dwudziestu lat, wyznaczając lokaty większości szkół maturalnych w kraju. Wśród ocenianych szkół są także te działające na terenie naszego powiatu. Pozycje szkół przedstawiane są na tle całego kraju oraz województwa. O miejscach decydują cztery kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W wojewódzkim Rankingu Liceów na miejscu 21. uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, które w krajowym rankingu ma miejsce 270. (w rankingu 2021 – 273. m., 2020 r. – 192 m.). Miejsce to dało placówce tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

I LO w Radomsku zajmuje 47. miejsce w województwie, a 653. miejsce w kraju (w 2021 – 657, w 2020 r. - 705 m.). Zyskało tytuł ,,Brązowej Szkoły 2021”.

W Rankingu Techników wśród szkół działających w naszym powiecie najwyższe miejsce zajęło Technikum w Zespole Szkół Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach (22. m. w rankingu wojewódzkim, 383. miejsce w rankingu ogólnopolskim). Daje to jej tytuł ,,Brązowej Szkoły” (przeskok z 57. miejsca w ub. roku).

Technikum Mechaniczno-Budowlane w ZSP nr 1, które w ubiegłym roku miało 7. lokatę w województwie i 146. w kraju spadło – na 37. miejsce w Łódzkiem, a w rankingu ogólnopolskim lokowane jest poza kategorią najlepszych 500 szkół. Kolejne miejsca zajmują:

Technikum Ekonomiczne w ZSE w Radomsku – 42. miejsce w województwie (spadek z 21. miejsca), w rankingu ogólnopolskim – poza listą 500 najlepszych szkół. Technikum Elektryczno - Elektroniczne w ZSE-E w Radomsku - 43. pozycja w województwie, spadek z 34. miejsca (poza listą 500. szkół w kraju)

Zwycięzcy najnowszego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy:

- XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum)

- Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum).

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański szkoły radomsko ranking perspektywy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE