Radomsko, Łódzkie 24.1o Piątek, 23 Sierpnia 2019

Powiatowe Igrzyska Sportu

Sport i rekreacja
Tomasz Kolmasiak

Sport to nie tylko rywalizacja, ale i dobra zabawa – dowodem na to były Igrzyska Dzieci, w których uczestniczyło około 200 uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu Powiatu Radomszczańskiego.

Igrzyska zostały zorganizowane w związku z realizacją przez powiat zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Radomszczańskiego w roku szkolnym 2018/2019. Mistrzostwa Powiatu w „Grach i Zabawach” odbywały się we wtorek, 5 marca w Powiatowej Hali Sportowej.

Do finału zawodów przystąpiło pięć szkół, reprezentowanych przez 8-osobowe drużyny (po 4 dziewczynki i 4 chłopców w czterech rocznikach). Przeprowadzono 16 wyścigów, po cztery dla każdego rocznika (z lat 2011 – 2008). W kategorii klas pierwszych najlepiej wypadły dzieci z PSP nr 9 w Radomsku, w kat. klas II, III i IV — uczniowie z PSP w Gidlach.

Klasyfikację końcową wygrali reprezentanci PSP w Gidlach, którzy zgromadzili 64 pkt. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli uczniowie z PSP nr 9 w Radomsku (57 pkt.) Kolejne miejsca zajęły: PSP nr 6 (44 pkt.), PSP nr 4 (41 pkt.), PSP w Lgocie Wielkiej (34 pkt.).

Zwycięzcom, w imieniu władz Powiatu Radomszczańskiego, gratulowała Członek Zarządu powiatu Ewa Gajzler.

Zwycięska drużyna PSP w Gidlach będzie reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych, planowanych na 12 marca w Zelowie. Opiekunami drużyny są: Joanna Gołdon i Janusz Pachulski.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

komentarze