Powiat zakupił zestawy Triage dla radomszczańskiego szpitala

Powiat zakupił zestawy Triage dla radomszczańskiego szpitala Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dwa zestawy Triage zakupione z budżetu powiatu wspomogą radomszczańskich medyków w walce z epidemią koronawirusa. Jeszcze w tym tygodniu zestawy zostaną przekazane do Szpitala Powiatowego w Radomsku.

System Triage umożliwia służbom medycznym sprawną segregację chorych lub rannych w wypadku masowym w zależności od stopnia obrażeń oraz rokowania. Ten system sprawdza się także w sytuacjach nagłego zwiększenia się liczby pacjentów na przykład w sytuacji epidemii.

– Mamy nadzieję, że korzystanie z tych zestawów ułatwi pracę naszym służbom medycznym – mówi starosta Beata Pokora.

W systemie S.T.A.R.T. (ang. Simple Triage And Rapid Treatment) wyróżnia się cztery kategorie poszkodowanych, którym odpowiadają cztery kolory opasek lub plakietek przyznawanych na miejscu zdarzenia, w zależności od stanu zdrowia i poniesionych obrażeń. Oto oznaczenia: kolor czarny (poniżej 4 pkt. SCU) - brak oddechu i tętna, kolor czerwony - transportować w pierwszej kolejności, kolor żółty - transportować w drugiej kolejności, kolor zielony - transportować jako ostatni.

System Triage może również usprawnić kolejność przyjmowania pacjentów na SORze. Na podstawie wstępnej kwalifikacji (pomiarów parametrów życiowych i wywiadu chorobowego) chorego przyporządkowani zostaną do jednej z trzech grup: czerwonej, żółtej lub zielonej – w tym wypadku oznaczających odpowiednio pomoc natychmiastową, pilną lub odroczoną.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital radomsko system triage starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE