Powiat wyremontuje kolejny most. Tym razem w Rudzie

Powiat wyremontuje kolejny most. Tym razem w Rudzie Fot. Starostwo Powiatowe

Jak mówią pracownicy starostwa w Radomsku, to już niemal tradycja, że co roku modernizowany jest jeden lub dwa mosty.

Tym razem wyremontowany zostanie most w Rudzie. Koszt remontu 47,5 m mostu w Rudzie (jednego z najdłuższych tego typu obiektów na drogach powiatowych) oszacowano na ponad milion złotych.

W ramach prac przewidziano m. in.: rozbiórkę istniejącej nawierzchni i betonowej płyty, wykonanie nowej płyty i izolacji,  naprawę przyczółków i spodu przęsła, wykonanie płyt przejściowych, kap żelbetowych, nowej nawierzchni bitumicznej, montaż desek gzymsowych i barier, umocnienie skarp i stożków nasypowych.

Na to zadanie pozyskano dotację w wysokości 572 396 zł z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów. Wniosek o dofinansowanie inwestycji przygotowali pracownicy Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku. Procedury przetargowe już trwają, otwarcie ofert planowane jest na 6 sierpnia

W ostatnich latach udało się wyremontować 15 mostów z 31obiektów znajdujących się na drogach zarządzanych przez Powiat Radomszczański. Inwestycje są finansowane w połowie z budżetu powiatu i budżetu centralnego.

Więcej o:
most powiat radomszczański remont powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE