Powiat radomszczański. W domach pomocy społecznej jak na razie jest bezpiecznie

Powiat radomszczański. W domach pomocy społecznej jak na razie jest bezpiecznie

Domy Pomocy Społecznej w Radomsku i Radziechowicach w czasie pandemii, jak na razie pracują normalnie, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego oraz zgodnie ze wszelkimi rekomendacjami i procedurami. Personel jak i pensjonariusze są zdrowi.

W obu Domach Pomocy Społecznej podlegających pod Starostwo Powiatowe w Radomsku nie ma aktualnie żadnego przypadku zarażania koronawirusem.

- Utrzymana jest praca zmianowa, nie ma potrzeby koszarowania, są zachowane wszelkie zasady reżimu sanitarnego, wszelkie wizyty i kontakt ze światem zewnętrznym ograniczony jest do minimum, to najczęściej oznacza wizytę u lekarza – komentuje Fabian Zagórowicz, członek Zarządu powiatu radomszczańskiego.

Choroby na szczęście nie odnotowano ale bez kwarantanny się nie obyło. W jednym przypadku był to pensjonariusz, który musiał zostać umieszczony w izolatce, po tym jak był na zabiegu ortopedycznym.

Również kwarantanną objęto personel, tutaj przyczyną był przypadek podejrzenia kontaktu z osobą zarażoną, na dzień dzisiejszy wszyscy wrócili do pracy.

- Było troszkę problemu kiedy te osoby przebywały na kwarantannie, trzeba było przeorganizować pracę, ale obie panie dyrektor DPS-ów świetnie dały sobie z tym radę – mówi Fabian Zagórowicz.

Jak na razie DPS-y nie potrzebują dofinansowania działań jeśli chodzi o zachowanie reżimu sanitarnego, domy pomocy są wyposażone w niezbędne środki. Jak zapewnia Fabian Zagórowicz, powiat otrzymuje pomoc od administracji państwowej, w postaci i funduszy na zakupienie środków ochrony osobistej i ochrony instytucji, jak również środki, które pozwalają w jakiś sposób gratyfikować wzmożony wysiłek i nakład pracy personelu.

- Trzeba także wyrazić słowa uznania dla naszego centrum zarządzania kryzysowego i naszej pani starosty, za podjęcie szeregu działań, które były niejako wyprzedzające, w pewnym momencie budziło to obawy wśród części osób, ale okazało się, że było to celne i teraz widać, że doprowadziło to do tego, że teraz nie mamy przypadków, które by nas zmuszały do radykalnych działań – dodaje członek zarządu.

Więcej o:
dps radomsko dps radziechowice dps pandemii karonawirus dps radomsko koronawirus dps radziechowice
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE