Powiat Radomszczański pozyskał dofinansowanie na inwestycje proekologiczne

Powiat Radomszczański pozyskał dofinansowanie na inwestycje proekologiczne Fot. arch. redakcji

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pozytywnie rozpatrzył wnioski złożone przez Powiat Radomszczański i przyznał dofinansowanie na realizację 4 zadań z zakresu proekologicznych inwestycji związanych z ochroną powietrza.

Wśród planowanych inwestycji jest wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla budynku Domu Pomocy Społecznej w Radomsku, które dofinansowane zostanie kwotą 191 671 zł oraz podobnej instalacji dla budynku DPS w Radziechowicach - z dofinansowaniem 184 655 zł. W obu DPS-ach instalacje będą miały moc 48 kWp. Będą się składały ze 120 monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych posadowionych na gruncie. 

Środki w wysokości 145 398 zł przyznane zostały także na wsparcie inwestycji budowy instalacji fotowoltaicznej dla budynku placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamil” w Strzałkowie. Będzie się ona składała z 15 sztuk monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych. Ponadto zainstalowane zostanie nowe źródło ciepła, jakim będzie powietrzna pompa ciepła współpracująca z istniejącym kotłem gazowym. 

Przy wsparciu WFOŚiGW w kwocie 431 909 zł. wykonana zostanie także instalacja fotowoltaiczna o mocy 46,7 kWp wraz z magazynem energii dla budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku. Będzie to 114 sztuk monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu budynku starostwa. 

Łączna wartość tych inwestycji szacowana jest na 1,4 mln zł. 

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko inwestycje dofinansowanie wfośigw fotowoltaika odnawialne źródła energii dps kamil ekologia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE