Powiat radomszczański na Jarmarku Wojewódzkim Mixer Regionalny Łódzkie 2012

Powiat radomszczański już po raz czwarty zaprezentuje się na Jarmarku Wojewódzkim Mixer Regionalny Łódzkie 2012.

starostwo powiatowePowiat radomszczański już po raz czwarty zaprezentuje się na Jarmarku Wojewódzkim Mixer Regionalny Łódzkie 2012, który odbędzie się w dniach 7 - 9 września. Poza naszym Starostwem na stoisku będą się promować gminy Wielgomłyny, Masłowice oraz Przedbórz.

Mixer Regionalny, dotychczas nazywany po prostu Jarmarkiem Wojewódzkim, w tym roku będzie się odbywać na terenie kompleksu wystawienniczego MOSiR-u przy ulicy Skorupki 21, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, gdzie miał miejsce tradycyjnie wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. Podczas wydarzenia zaprezentuje się 140 wystawców z Polski i spoza jej granic. Będzie miała miejsce również część artystyczna, gdzie będzie można posłuchać znanych zespołów rockowych, bluesowych oraz reggae, wystąpią także grupy dziecięce oraz orkiestra Teatru Wielkiego.

Warto dodać, że po raz pierwszy na scenie regionalnej zaprezentują swoją twórczość zespoły z terenu powiatu radomszczańskiego. Będą to: Kraszewianki (gm. Masłowice), Zespół Ludowy z Okolic Młyna (gm. Wielgomłyny), zespół wokalny działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Dziepółci oraz Kinga Niegowska, która może pochwalić się tytułem laureatki ogólnopolskiego konkursu piosenki turystycznej i ekologicznej.

W zeszłym roku mogliśmy być dumni, gdyż powiat radomszczański zajął II miejsce w konkursie na najpiękniejsze stoisko. Zaskakującym jest fakt, że możliwość szczycenia się tym tytułem zapewniły mu czarownice z Teatru Animagia w Żytnie, w które wcieliły się pracownice biura promocji naszego Starostwa. Wiedźmy wróżyły oraz rzucały uroki, a także dawały dzieciom cukierki. Pomimo wątpliwej urody cieszyły się dużą popularnością, gdyż każdy chciał robić sobie z nimi zdjęcia.

Więcej o:
jarmark wojewódzki mixer regionalny powiat radomszczański gmina wielgomłyny gmina masłowice przedbórz promocja powiatu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE