Powiat po raz kolejny stara się o fundusze na Centrum Opiekuńczo–Mieszkalne

Powiat po raz kolejny stara się o fundusze na Centrum Opiekuńczo–Mieszkalne Fot. wizualizacja - Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

2,8 mln złotych – to kwota, o którą ubiega się Powiat Radomszczański w ramach rządowego Funduszu Solidarnościowego na budowę i wyposażenie Centrum Opiekuńczo–Mieszkalnego dla osób wymagających wsparcia.

Centrum Opiekuńczo–Mieszkalne to pierwszy element zaprojektowanego już Centrum Rehabilitacyjno – Integracyjnego, w skład którego wchodzić ma także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Pomocy typu C i D (dzienny). Wniosek o dofinansowanie inwestycji został ponownie złożony do Wojewody Łódzkiego. Zgodnie z zamierzeniami obiekt miałby powstać na działce obok Szpitala Powiatowego przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku.

Koszt budowy i wyposażenia Centrum Opiekuńczo–Mieszkalnego przeznaczonego dla 20 podopiecznych wymagających całodobowej opieki skalkulowano na ponad 4,4 mln zł. Nowoczesny obiekt ma być w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wniosek o dofinansowanie, który przygotowali pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomsku opiewa na kwotę 2 840 155 zł.

- Mamy nadzieje, że Fundusz Solidarnościowy stanie się szansą na stworzenie w powiecie oczekiwanego przez mieszkańców pierwszego modułu Centrum Rehabilitacyjno–Integracyjnego – mówi starosta Beata Pokora.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko centrum opiekuńczo-mieszkalne centrum rehabilitacyjno-integracyjne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE