Powiat bierze się za mosty

Dwa mosty w powiecie radomszczańskim doczekają się w najbliższym czasie remontu. Chodzi o most na rzece Warcie w Pławnie oraz most w Babczowie.

Dwa mosty w powiecie radomszczańskim doczekają się w najbliższym czasie remontu. Chodzi o most na rzece Warcie w Pławnie oraz most w Babczowie.

Przebudowa mostu na rzece Warcie w Pławnie to największa inwestycja drogowo-mostowa, jaką w tym roku zrealizuje powiat radomszczański.

 

Most o długości 80m zostanie wzmocniony, wymienione zostaną belki gzymsowe oraz izolacja, a także wykonane zostaną nowe płyty najazdowe, nawierzchnia oraz chodnik, barierki i poręcze. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o., a jej koszt to 1 723 424,29 zł. Z tej kwoty 959 tys. zł stanowić będzie dofinansowanie z Ministerstwa Finansów.

 

Powiat przygotowuje się również do przebudowy mostu w Babczowie, który został zamknięty w listopadzie 2012r. ze względu na bardzo zły stan techniczny.

 

- Stary most zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowy obiekt. Do końca bieżącego roku powinna zostać opracowana dokumentacja techniczna, której koszt wyniesie 35 916,00 zł brutto. Projekt wykonawczy zrealizuje firma PROMOST WROCŁAW Sp. z o.o. Sp. k.- mówi Arkadiusz Szczegodziński, rzecznik prasowy starostwa radomszczańskiego.

 

Remont mostu w Babczowie dofinansuje natomiast w kwocie 100 000 zł gmina Kobiele Wielkie.

Więcej o:
pławno babczów most remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE