Radomsko, Łódzkie 6.9o Poniedziałek, 18 Listopada 2019

Poważne plany rozwoju bazy sportowej w Radomsku

Miasto
Beata Januszewska

Przewodniczący Rady Miasta, Rafał Dębski powołał niedawno zespół ds. infrastruktury sportowej. Już po pierwszych rozmowach podjęto konkretne decyzje w sprawie rozwoju bazy sportowej w mieście. Mianowicie murawy na boiskach przy ulicy Brzeźnickiej oraz Kościuszki zostaną odbudowane. Padła również deklaracja na zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na 2020 rok na budowę nowego boiska. Co jeszcze ustalił zespół?

Pierwsze spotkanie zespołu ds. infrastruktury sportowej, powołanego z inicjatywy przewodniczącego Rady Miasta Rafała Dębskiego, odbyło się 4 lipca. Omówiono sytuację istniejącej bazy sportu oraz plany i możliwości jej rozbudowy.

Jakie zapadły decyzje?

Po tym, jak radni na jednej z ostatnich sesji zablokowali pomysł Miejskiej Rady Sportu o sprzedaży obiektów sportowych w Radomsku, zapadła decyzja o powołaniu zespołu ds. infrastruktury sportowej, która miała wypracować kompromisy co do przyszłości sportowej w mieście. Już podczas pierwszego spotkania udało się wypracować priorytetowe zadania.

- Podczas spotkania zobowiązaliśmy MOSiR do odbudowy i poprawy murawy dwóch boisk przy ulicy Kościuszki oraz Brzeźnickiej. W pierwszej kolejności ma zostać poprawiony stan na boisku przy Brzeźnickiej, przewidywany czas to maksymalnie dwa miesiące. W kolejnej podjętej przez nas decyzji w budżecie na 2020 rok zostaną zabezpieczone środki na budowę nowego boiska ze sztuczną murawą i będzie to kwota 1,2 mln zł. Natomiast do budżetu na 2021 rok zostanie wpisana rozbudowa sali do ćwiczeń dla zapaśników przy szkole podstawowej nr 6 w Radomsku. Sądzę, że jest to duży ukłon w stronę przedstawicieli sportu w Radomsku i wyraźny sygnał, że radni wspierają sport i chcą jego rozwoju
- mówił nam przewodniczący Rafał Dębski.

W kwestii powstania nowego boiska, wstępnie padły propozycje dwóch jego lokalizacji. tj. przy szkole podstawowej nr 6 oraz przy ulicy Kukuczki. Jednak ta sprawa będzie jeszcze omawiana.

Pod protokołem ze spotkania podpisali się przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski i prezydent Jarosław Ferenc.

W spotkaniu uczestniczyło 13 przedstawicieli – radni: Jacek Gębicz, Paweł Pichit, Paweł Kałdoński, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski, prezydent Jarosław Ferenc, przewodniczący Miejskiej Rady Sportu Wojciech Lenk oraz członkowie MRS: Mirosław Muszyński, Justyna Szladerba, Michał Misztalski, Marek Nowakowski, Radosław Pawelec oraz dyrektor MOSiR Marek Wyciszkiewicz.

komentarze