Pow. radomszczański: na powiatowych drogach trwają pozimowe remonty

Pow. radomszczański: na powiatowych drogach trwają pozimowe remonty Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Na powiatowych drogach trwają prace przy usuwaniu uszkodzeń poczynionych przez zimową aurę. Do końca tego tygodnia powinny zostać zabezpieczone najgłębsze i najbardziej niebezpieczne dziury, ale pozimowe naprawy prowadzone będą jeszcze co najmniej przez cały kwiecień. Będą one kosztować ponad 1,2 mln zł.

Z obserwacji poczynionych podczas przeglądu dróg, prowadzonego w lutym przez pracowników Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku wynika, że niemal na każdej z dróg są miejsca zniszczone i wymagające różnego rodzaju pozimowych napraw. Prace rozpoczęły się w pierwszych dniach marca. Wykonują je dwie firmy (jedna – na trenie Radomska, druga – na terenie gmin).

- Do napraw nawierzchni wykorzystanych ma być: 550 ton masy bitumicznej, 2 400 ton tzw. remontera drogowego (inaczej – patcher) oraz 850 ton recyklera – informuje Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Maksymalny koszt wydatków związanych z pozimowymi naprawami to 1 269 606 zł.

Dokładnego terminu zakończenia zadania w tej chwili nie można określić. Zależy on bowiem od warunków atmosferycznych. Spodziewać się jednak należy, że do końca tego tygodnia powinny zostać zabezpieczone najgłębsze i najbardziej niebezpieczne dziury, które powstały po zimie na powiatowych drogach.

Jeżeli pogoda będzie sprzyjała, prace przy usuwaniu pozimowych szkód powinny zostać wykonane do końca kwietnia tego roku. Warto podkreślić, że optymalna temperatura do tego typu prac to powyżej 10 st. C w czasie dnia oraz powyżej 1. st. C w nocy.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko łatanie dziur zima remont remonty dróg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE