Pow. piotrkowski: Kierowca miał 3,5 promila, zasnął przed przejazdem kolejowym

Pow. piotrkowski: Kierowca miał 3,5 promila, zasnął przed przejazdem kolejowym

Nawet 2 lata pozbawienia wolności grożą 36-latkowi, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Był tak pijany, że zasnął w samochodzie przed przejazdem kolejowym. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

27 lutego 2021 roku około godziny 23:30 gorzkowiccy policjanci pojechali do miejscowości Bazar, w gminie  Gorzkowice, gdzie przed przejazdem kolejowym od dłuższego czasu stało audi. Samochód miał włączony silnik i światła. Za kierownicą pojazdu spał mężczyzna.

Podczas wyłączania silnika, kierowca obudził się. 36-latek nie potrafił wytłumaczyć dlaczego zasnął, twierdząc, że to nie on kierował pojazdem. Po zbadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Po chwili rozmowy  przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oświadczył, że wracał od swojego kolegi, z którym spożywał procentowy trunek. Czekając przed przejazdem kolejowym zasnął. Policjanci sprawdzili znajdujący się w pobliżu monitoring, który potwierdzał, że to 36-latek kierował audi. Mężczyźnie zabrano już prawo jazdy, a pojazd przekazano rodzinie. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(info: KMP Piotrków Tryb.)

Więcej o:
powiat piotrkowski gorzkowice policja piotrków pijany kierowca przejazd kolejowy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE