Potrzeba matką wynalazków, czyli „Terapia Zawieszona”

Potrzeba matką wynalazków, czyli „Terapia Zawieszona”

W Centrum Terapii Koniczynka w Radomsku, zainaugurowano autorski projekt „Terapia Zawieszona”. Wielu z podopiecznych „Koniczynki” ma ogromne potrzeby rehabilitacyjne. - Niestety nie idą z tym finanse rodziców, szczególnie w tym trudnym czasie - opowiada w programie „Staszczyk niezależnie” Katarzyna Chybała, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku.

- My wielokrotnie szukaliśmy fundacji, która chciałaby pomóc w opłacaniu rehabilitacji specjalistycznej osoby dorosłej, no nam się to nie udało. Nie mówię, że nie ma, ale nam się nie udało. Stąd też postanowiliśmy coś z tym sami zrobić. Wymyśliliśmy „Terapię Zawieszoną”. Na naszej stronie internetowej jest specjalna zakładka, tam przedstawiamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieciaki, które są w trudnej sytuacji, a rehabilitacja jest im potrzebna - tłumaczy Katarzyna Chybała.

Pomagać mogą firmy, ale także osoby prywatne. Wesprzeć można nie tylko dużą sumą, rzędu 5 czy 10 tysięcy, ale 100 czy 200 zł, także są ogromnym wsparciem.

- W zakładce można wybrać osobę i te pieniądze będą wtedy przekazane właśnie dla niej, na rehabilitację jakiej potrzebuje. Chcemy podziękować firmie Ontex, która przekazała 5 tys. zł na nasz autorski program. Te pieniądze podzieliliśmy na kilkoro dzieci, one już mają zajęcia i realizują terapię. Chcemy pokazać, że te pieniądze idą dokładnie do potrzebujących i mogą je wykorzystywać od razu kiedy tylko pojawią się na koncie - mówi Katarzyna Chybała.

Katarzyna Chybała apeluje także do mieszkańców, by przekazywali fanty na licytację, ze wskazaniem, dla której osoby z zakładki „Terapia Zawieszona”, miałyby trafić pieniądze z tej sprzedaży.

Rozmowa z Katarzyną Chybałą, prezesem Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku, w programie „Staszczyk niezależnie” w środę 2 grudnia o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk koniczynka radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE