Potrąciła młodego rowerzystę i uciekła

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 24 września, około godziny 17.00 w miejscowości Stobiecko Szlacheckie.

foto ilustracyjnePolicjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 24 września, około godziny 17.00 w miejscowości Stobiecko Szlacheckie.

Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta wyjeżdżająca z pobliskiej stacji paliw, kierująca terenowym autem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście i uderzyła w niego. Z relacji świadków wynika, że kobieta nie udzieliła pomocy cykliście.

13 – latek został zabrany do bełchatowskiego szpitala, gdzie przebywa ze względu na uraz głowy i liczne otarcia naskórka. Policjanci zabezpieczyli monitoring w tej sprawie.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym obowiązany jest zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku, niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego, podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.

na podstawie KWP Łódź

Więcej o:
wypadek policja kpp radomsko wypadek stobiecko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE