Potężne kolejki do punktu wymazowego w Radomsku

Potężne kolejki do punktu wymazowego w Radomsku Fot. nadesłane

Osoby, które chcą wykonać test na obecność koronawirusa w punkcie wymazowym Szpitala Powiatowego w Radomsku, muszą się uzbroić w cierpliwość i zarezerwować kilka godzin. Punkt ten przeżywa prawdziwe oblężenie.

Jeden z naszych czytelników wybrał się do punktu wymazowego w środę, 26 stycznia 2022 r.

- Tego się naprawdę nie spodziewałem. W kolejce do punktu stało przede mną kilkadziesiąt samochodów. Dodatkowo, do okienka co chwilę dochodziły kolejne osoby, które przyszły pieszo. Wiele z nich niestety nie zachowywało dystansu społecznego. Osoby te były upominane przez personel. Zanim nadeszła moja kolej na wykonanie testu, stałem w tej kolejce półtorej godziny – podkreśla nasz czytelnik.

Czytelnik zauważa, że dawniej na wykonanie testu trzeba się było zarejestrować.

- Po zarejestrowaniu pacjent otrzymywał informację z datą i konkretną godziną na którą ma przybyć na wymaz. Teraz już tak nie jest. Osoby, które chcą wykonać test, po prostu przychodzą lub przyjeżdżają do punktu – mówi radomszczanin.

Ilość osób przy punkcie wymazowym to efekt rosnącej drastycznie liczby zakażeń Covid-19. Jak informowaliśmy na portalu, ostatniej doby odnotowano w Polsce rekordową liczbę ponad 53 tys. zakażeń.

Podobne kolejki tworzą się również w innych miastach, chociażby w Piotrkowie Trybunalskim. Tam, po interwencjach mieszkańców i mediów podjęto decyzję o utworzeniu dodatkowego punktu wymazowego.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko punkt wymazowy radomsko kolejka test na covid koronawirus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE