Potencjał jest niewykorzystany a nawet zohydza się działanie

Potencjał jest niewykorzystany a nawet zohydza się działanie Fot. M. Kołaczkowski

Czy jest dialog? Czy w ogóle jest możliwy na gruncie funkcjonowania samorządu terytorialnego z lokalnym społeczeństwem? Udzielenie odpowiedzi na tak zadane pytanie wymaga przeprowadzenia analizy wielu przepisów z zakresu prawa samorządowego. Podstawowy aspekt, który dzisiaj trzeba dobitnie przypomnieć to, że demokracja to panowanie (rządy) ludu.

Okazuje, że dzisiaj władza centralna jak i ta lokalna przestają to dostrzegać. Dobitnie dostrzec można to w komentarzach lokalnych działaczy społecznych.

Właśnie w tym temacie poprosiliśmy o komentarz Pawła Aulicha, radomszczańskiego społecznika, przedstawiciela lokalnego Stowarzyszenia SpotRadomsko.

- Nie ma dialogu samorządu ze społeczeństwem. Stwarza się tylko pozory na przykład konsultacji społecznych, na które nikt nie przychodzi. To takim podejściem chęć działania zwykłym mieszkańcom można obrzydzić. Gdy ktoś myśli, że wie wszystko najlepiej to świadczy tylko o tym, że ma bardzo wysokie przewartościowane EGO. Gdy ktoś wychodzi z założenia, że wie lepiej czego np. oczekują mieszkańcy ulicy Warszyca, Reymonta bądź Żeromskiego, to jest w błędzie - komentuje gość portalu Radomsko24.pl.

Dialog radomszczańskiego samorządu ze społeczeństwem dzisiaj na jaką ocenę zasługuje?

- Trudno ocenić to w skali szkolnej, ale chyba trzy z dwoma - odpowiada Paweł Aulich.

To za co ta trója?

- Za tematy społeczne. Może one są miękkie, ale ważne. W Radomsku jest tyle niesamowitych osób, których potencjał jest niewykorzystany a nawet zohydza im się działanie - dodaje Paweł Aulich.

W piątek 14 lipca gościem portalu Radomsko24.pl, w programie „W Temacie” Irka Staszczyka, będzie Paweł Aulich, przedstawiciel stowarzyszenia SpotRadomsko. Początek o 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk paweł aulich
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE