Poszpitalne budynki czekają na nowego właściciela

Poszpitalne budynki czekają na nowego właściciela Fot. Starostwo Powiatowe

Nieruchomość przy ul. Jana Pawła II w Radomsku, będąca własnością Powiatu Radomszczańskiego ponownie została wystawiona na sprzedaż.

Decyzją Zarządu Powiatu Radomszczańskiego od 26 września 2019 r. na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym oraz w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa widnieje informacja, że nieruchomość przy ul. Jana Pawła II nr 5 i 7, czyli zabudowania ,,starego szpitala”, w których przed laty funkcjonował m.in. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i gabinety rehabilitacji, przeznaczone zostały na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona w kwocie 1 500 000 złotych. Na grunt składają się dwie działki, jedna o wielkości ok. 200 m kw., druga - ponad 3800 m kw. (łączna powierzchnia 0,4151 ha), na których stoi osiem budynków mających dostęp do sieci energetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz gazowej. Budynki z uwagi na zły stan techniczny od kilku lat nie są użytkowane.

Zgodę na zbycie nieruchomości już w kwietniu 2019 r. wyraziła Rada Powiatu.

Zainteresowani kupnem szczegółowe informacje mogą uzyskać w Starostwie Powiatowym w Radomsku, w Referacie Gospodarki Nieruchomościami (pok. nr 213 lub telefonicznie pod numerem 44 6858942).

To już kolejne, szóste podejście do sprzedaży tej nieruchomości położonej w atrakcyjnym miejscu, w objętym rewitalizacją centrum Radomska. Poprzednie przetargi trzeba było unieważnić, bo nie zgłaszali się nabywcy. W 2018 roku powstał pomysł utworzenia w tym kompleksie Centrum Rehabilitacyjno-Integracyjnego, jednak po analizach władze powiatu uznały, że bardziej celowym będzie budowa tego centrum na terenach obok nowego szpitala.

Info: Starostwo Powiatowe.

Więcej o:
budynki byłego szpitala na sprzedaż radomsko starostwo powiatowe radomsko zpo aleje jana pawła II radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE