Posmakowali studenckiego życia

Posmakowali studenckiego życia

Naukowy i eksperymentalny klimat miała wycieczka uczniów Elektryka na Politechnikę Łódzką. Ponad 60-osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w warsztatach i wykładach na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Ta naukowa wycieczka to kolejny punkt harmonogramu w projekcie „Bliżej matematyki – bliżej nauki”. Tym razem młodzież Elektryka miała okazję sprawdzić w praktyce jak wyglądają i przebiegają wykłady oraz zajęcia warsztatowe na uczelni technicznej. Jedna grupa uczniów wzięła udział m.in. w wykładzie na temat promieniowania RTG, hydro – i aerodynamiki.

Z kolei druga podczas zajęć praktycznych poznawała urządzenia i technologie służące do identyfikacji ludzi, np. skanery linii papilarnych czy naczyń krwionośnych. Ponadto nauczyła się tworzyć realistyczne  animacje komputerowe do gier. - To bardzo ciekawa technika stosowana w filmach i grach komputerowych, polegająca na „przechwytywaniu” trójwymiarowych ruchów aktora za pomocą dziesięciu kamer umieszczonych dookoła postaci i pięćdziesięciu trzech markerów umieszczonych w kluczowych miejscach na ciele aktora. To coś niesamowitego – opowiada  Kacper Zakrzewski.

– Byłem ogromnie zaskoczony, że wyposażenie jednej niewielkiej pracowni kosztowało uczelnię   ponad milion złotych – dodaje.  

- Z kolei na ostatnich warsztatach przenieśliśmy się w świat wirtualnej rzeczywistości, za pomocą okularów VR przenieśliśmy się do gry komputerowej, która zastąpiła nam rzeczywistość. Byliśmy bohaterami tej gry i za pomocą naszych ruchów m.in. głowy mogliśmy planować i kierować ruchami postaci – dopowiada Kamila Kubik.

Dla młodzieży było to ciekawe i niecodzienne doświadczenie. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki Anna Kucharska i Halina Jurczyk.

info: Aneta Jędrzejczyk, ZSE-E

Więcej o:
konkurs elektryk zse-e radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE